Tasarım Gazetesi
Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Yarışma Sergisi Açılıyor

Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Yarışma Sergisi Açılıyor

Nisan 13, 2008
Siemens Sanat'ın, üniversite öğrencisi genç sanatçıların güncel sanat ortamına çıkmalarına kolaylaştımak amacıyla düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışması sonuçlandı.

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasına bu yıl tüm Türkiye'den 160 sanatçı başvurdu.

Siemens Sanat'ın geçtiğimiz yıl başlattığı Sınırlar Yörüngeler yarışmasında sergilenmeye hak kazanan yapıtlar belli oldu.

Başvuruları Ocak ayında başlayan yarışmaya genç sanatçılar her türlü teknik, içerik ve malzeme kullanabildikleri en fazla üç çalışma ile katıldılar.

Yarışmada sergilenmeye layık görülen yapıtların ilk bölümü 06 Mayıs'ta açılışı gerçekleştirilecek olan "Sınırlar Yörüngeler 03" sergisinde sanatseverlerle buluşacak.

Sergi, 07 Mayıs - 13 Haziran tarihleri Siemens Sanat Galerisi'nde görülebilecek.

Ahu Antmen, Levent Çalıkoğlu Mürteza Fidan, T.Melih Görgün, Marcus Graf, Berika İpekbayrak, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa ve Alp Yörük'ten oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen diğer yapıtlar ise 24 Haziran - 31 Ağustos tarihleri arasında "Sınırlar - Yörüngeler 04" te sergilenecek.

Siemens'in kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 2004 yılında kurulan, geçtiğimiz yıl T.Melih Görgün ve Murteza Fidan kuratörlüğünde yeniden yapılandırılan Siemens Sanat, düzenlediği yerli ve yabancı prestij sergileriyle izleyici sayısını artırmayı ve genç sanatçılar için ayrıcalıklı bir platform sunmayı amaçlıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter