Tasarım Gazetesi
COXla Bu Kış Keçeyle Yattık Keçeyle Kalktık

COX'la Bu Kış Keçeyle Yattık, Keçeyle Kalktık

Mart 28, 2008
Cox Kece 01

Kendi ülkesinden ilham alan COX tasarım firması, Türk el sanatları içerisinde en eski tekniklerden biri olan keçe sanatının en modern halini 2008'e girdiğimiz kış döneminde sundu.

COX; günlük yaşamda kullanılan kıyafet ve aksesuarlara farklı bir açıdan bakmayı, tasarımlarıyla bu objelerin sıradanlaşmış fonkiyonlarına dikkat cekmeyi amaçlıyor.

Cox Kece 02

2003 yılından beri keçe malzemesini kullanarak çanta ve aksesuarları tasarlayan COX, geleneksel melzemeyi gündelik yaşama en yalın haliyle taşımayı başarıyor.

2007 yılının sonunda bir çok firma için keçe malzemesini kullanarak promosyon ürün tasarlayan COX, keçenin kapı kolundan içki şişesinin süsüne kadar farklı fonksiyonlar için kullanılabileceği gösteriyor. Yüzbinlerce adet üretimi ile keçe sanatını zanaat olmaktan çıkartıp yaşamımızın her anında olabilecek bir endüstriyel ürün olabileceğini ispat ederek bunu bir çok akla gelmeyecek farklı malzeme üzerinde deniyor.

Cox Kece 04

Keçe malzemesi ile yılbaşı süsleri, poşet süsleri, içki şişeleri süsleri, yılbaşı kartları, laptop kılıfları, cep telefonu kılıfları, ipod kılıfları, sevgililer günü promosyon ürünleri tasarlayan ve üreten COX, endüstriyel hale getirdiği keçe malzemesi ile ürün gamını genişletiyor.

Cox Kece 03

©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter