Tasarım Gazetesi
Çifteler için Projeler

Çifteler için Projeler

Mart 26, 2008
Cifteler icin Projeler

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bitirme projesi dersi kapsamında 2007 Güz döneminde gerçekleştirilen öğrenci çalışmalarından seçmeler 17 Nisan 2008 tarihinde Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan Eğitim Mirasımız Köy Enstitüleri Uygulanabilirliği ve Model Çalışmalar sempozyumunda sunuluyor. Sempozyum 17-18 Nisan 2008 tarihlerinde gerçekleşecek ve sempozyuma paralel olarak 17-20 Nisan 2008 tarihlerinde proje çalışmalarının tümü sergilenecek.

Cumhuriyetin bir dönemine damgasını vurmuş olan Köy Enstitüleri'ni anlamayı, araştırmayı ve proje çalışma alanı olarak seçilmiş olan Eskişehir - Hamidiye'de konumlanan, döneminin "Çifteler Köy Enstitüsü" yerleşkesi yakınında bir mimari tasarım yapmayı amaçlayan çalışma dönem boyunca seminerler, sunumlar, sohbetler ve alan gezileri şeklinde yürütüldü.

YTÜ Mimarlık Fakültesi ile Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği işbirliğinde gerçekleşen sempozyum/sergi ile ilgili oturum programında beş Mimarlık Fakültesi mezununun proje sunumları yer alacak. Oturumun moderatörleri YTÜ Mimarlık Fakültesi Bitirme Projesi Yürütücüsü Murat Soygeniş (Mimar/Doç.Dr.), Ayşe Nasır (Mimar/Dr.), Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği (KAVEG) Başkanı Güler Yalçın (Prof.Dr.).

Etkinlik yeri: Akatlar Kültür Merkezi, Zeytinoğlu Caddesi No 8 Akatlar, İstanbul
Etkinlik tarihi: Sempozyum 17-18 Nisan 2008, Sergi 17-20 Nisan 2008

Çifteler'de Kültürel İşlevli Yapı / Yapılar Tasarımı
Çekirdek Jüri: Murat Soygeniş (Mimar/Doç.Dr.), Ayşe Nasır (Mimar/Dr.), Bora Soykut (Mimar), Canan Akoğlu - Tuğrul Yazar (Mimar/Ar.Gör. Raportör)

Danışman Jüri: Tülin Görgülü (Mimar/Doç.Dr.), Hakkı Önel (Mimar/Prof.Dr.), Murat Şahin (Mimar/Y.Doç.Dr. Yeditepe Üniversitesi), Güler Yalçın (Prof.Dr./Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği-KAVEG)

Öğrenciler: Derya Aktaş, Bilgehan Arslantaş, Neşe Atasoy, Ekin Barlas, Onur Canlı, Elif Sibel Çakıcı, Burcu Çelik, Mine Çelik, Ayça Deniz, Mehmet Dinçer, Ece Dülger, Merve Elveren, Seyla Enbatan, Esra Geçilmez, Ayşegül Gemicioğlu, Emre Köroğlu, Hande Onursal, Özge Öz, Tuğba Öztürk, Gökçe Say, Hayrettin Sezer, Şeyda Şen, Emine Şener, Serdar Taşkend, Emel Uygun, Sevgi Ünal, Özden Vardar, Ezgi Yüksel, Aslıhan Zeybek
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter