Tasarım Gazetesi
2 İstanbul Deri Fuarı

2. İstanbul Deri Fuarı

Mart 16, 2008
TÜYAP tarafından Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) ve Türkiye Deri Konfeksiyoncular Derneği'nin desteği ve Artı-F Organizasyon işbirliği ile organize edilen 2. İstanbul Deri Moda Fuarı, 17 - 19 Nisan 2008 tarihlerinde kapılarını açıyor.

Bu yıl ilk kez Deri Moda Fuarı kapsamında düzenlenen "Le Moda" Deri Tasarım Yarışması'nda geleceğin tasarımcıları da belirlenecek.

Deri ve kürk konfeksiyon sanayinin dünya pazarlarında global markalarla rekabetini güçlendirmek için özgün tasarımları desteklemek, genç tasarımcıları özendirerek sektöre yetenekli tasarımcıların katılmasını amaçlayan "Le Moda" Deri Tasarım Yarışması'na 42 tasarımcı başvurdu.

Yarışmada 22 tasarım birinci değerlendirmede sergilenmeye değer görülerek, ikinci değerlendirmeye katılmaya hak kazandı.

İkinci değerlendirmenin sonunda ise sekiz yarışmacı finale kaldı.

Finale kalan tasarımlar deri ve kürk sektörünün önde gelen firmalarının atölye ve teknik desteği ile uygulanarak ürüne dönüştürülecek.

17 Nisan 2008 tarihinde ise, tasarımlar gala defilesinde podyuma çıkacak.

Profesyonel mankenlerin, şık bir koreografiyle sunacağı tasarımlar defilede derecelendirilecek, dereceye giren yarışmacılara da ödülleri verilecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter