Tasarım Gazetesi
Frame Dergisi Mart  Nisan Sayısıyla Hayranlarıyla Buluşuyor

Frame Dergisi Mart / Nisan Sayısıyla Hayranlarıyla Buluşuyor

Mart 14, 2008
Frame DergisiTasarım Yayın Grubu sizi bir kez daha en iyilerden bir tanesiyle buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor. İç mimari ve tasarım dünyasının gözbebeği olan Frame, Tibet Yayın Grubu'na* ait olarak artık Türkiye'de, Türkçe çıkıyor. 1997 yılının Aralık ayında Hollanda'da yayın hayatına başlayan ve 77 ülkede aboneleri olan orijinal Frame Dergisi, 2008 yılının Mart ayından itibaren yılda 6 sayı Türkçe olarak yayınlanacak. Uluslararası bir ağı içinde yaşatan Frame, tasarım ve iç mimari konusunda dünya çapında eşsiz bir ticari dergi. Cüretkâr ve kendini sürekli tazeleyen Frame'in, okuyucularını sürekli şaşırtmayı sevdiğini fark edeceksiniz. Frame'de bulunan eşsiz ve çarpıcı fotoğraflar, size büyülü bir dünyadaymışsınız hissini verecek ve sektör temsilcilerinin işleriyle gurur duymalarını sağlayacak. Derginin sayfalarında kaybolmak isteyeceksiniz. Frame'in sayfalarında gezinirken büyük bir keyif alacak, hayallerinizin de ötesindekini görebilmek için bir sonraki sayıyı sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

İşte sabırsızlıkla beklenen Frame Türkiye'de keşfedilmeyi bekleyen proje ve ürünler!

Frame Türkiye'nin Mart sayısında "Doğa ve Sanat" ile "The Great Indoors Ödülleri" ana konu başlıkları olarak öne çıkıyor. Ağırlıklı olarak yurt dışından iç mekân projeleri ve endüstriyel ürün tasarımlarına yer verilen Frame'in Türkçe sayısında Türkiye'den de iç mekân projeleri, tasarım ürünleri ve haberleri bulunuyor.

Karşınıza ilk çıkacak "Geleceğe Bakış" sayfalarında yakın zamanda bitmiş olan ve de bitmesi beklenen gelecek nesil projelerin "render" larına yer veriliyor. Sonrasında gelen "Stills" bölümünde mağazalardan kuaförlere, ofislerden kitabevlerine, banyolardan toplanma alanlarına, kafelerden galerilere kadar zengin çeşitlilikteki projelerin ayrıntılı bilgileri ve harikulâde görselleri bulunuyor. "Muhteşem İç Mekânlar" ana başlığı altında ise geniş olarak işlenen iç mekân tasarımlarını göreceksiniz. Göz alıcı görselleri ve proje detaylarına ulaşabileceğiniz bu sayıdaki projeler şöyle sıralanabilir: Steiner & Lenzlinger'in tasarladığı "Maden Mucizesi" isimli gümüş madeni projesi, Michael Young & Katrin Olina'nın tasarladığı "Daima Genç" isimli klinik projesi, Mathieu Lehanneur'a ait olan "Tıp Adamı" isimli portre konusunda önde gelen mekân ve ürün tasarımları, Keiichiro Sako'nun tasarladığı 'Ne Kadar Düşsel' isimli mağaza projesi, '3Deluxe' ün tasarımını üstlendiği "Genetik Faktörler" isimli showroom projesi, RaiserLopes'in bir tasarımı olan "Kutulu Mekân" isimli mağaza projesi, Kunst En Bedrijf'in tasarımına imzasını attığı "BTK Yıldızları" isimli okul projesi ve de Atilla Kuzu & Levent Çırpıcı'nın tasarladığı "Neşeli ve Davetkâr" isimli poliklinik projesi. Kapakta yer alan diğer ana konu başlığı olan "The Great Indoors Ödülleri'nde ise önemli bir juri ve değerlendirme komitesinin ödüllendirdiği muhteşem iç mekânların görselleri var. Son kısımda ise zemin kaplamaları, mobilyalar, aydınlatma ürünlerinin detayları ile fuar, sergi, açılış ve yarışma haberlerini içeren "Ürünler" başlıklı bölümün konuları işleniyor. Frame'in her bölümünde Türkiye firmalarını görebilirsiniz.

* Tibet Yayın Grubu bir Tasarım Yayın Grubu kuruluşudur.

http://www.framedergisi.com
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter