Tasarım Gazetesi
PLD Türkiye Üniversiteliler Aydınlanıyor Seminer  Sohbet Toplantıları Dizisi

PLD Türkiye Üniversiteliler Aydınlanıyor Seminer / Sohbet Toplantıları Dizisi

Mart 4, 2008
Mobilya, kapı aksesuar ve donanımları alanında 1923 yılından bu yana faaliyet gösteren Häfele, PLD Türkiye (Profesyonel Lighting Design Türkiye) tarafından düzenlenecek "Üniversiteliler Aydınlanıyor" seminer ve sohbet toplantıları dizisine destek oluyor.

20 Mart - 29 Nisan tarihleri arasında, Bilkent, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar, Yıldız Teknik ve Gazi Üniversitelerinin kampuslarında gerçekleştirilecek seminerlere; PLD Türkiye Dergisi Editörü Emre Güneş, EFFECT Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanı Nergiz Arifoğlu, Korhan Şişman, ACROLITE H.Kağan Fırat ve SEVENLIGHTS'dan Mustafa Seven konuşmacı olarak katılıyor.

Seminer dizisinin konuşmacılarından Emre Güneş, katılacağı toplantıda "Aydınlatma tasarımcısı kimdir? PLDA derneği ve amacı" konularından bahsedecek.

Nergiz Arifoğlu, "Aydınlatma tasarımının mimariye katma değeri ve duygusal yaklaşımlar, mimari üzerinde gece gündüz farklılaşması" konusunda öğrencileri aydınlatacak.

Korhan Şişman, "Temel aydınlatma tasarımı kriterleri, müşteri - mimari - tasarımcı - tedarikçi döngüsü, aydınlatma tasarımı projesinin konumlandırılması, proje safhaları" konusunda bir konuşma gerçekleştirecek.

H. Kağan Fırat'ın konuşmasının başlığı da "Aydınlatma tasarımını takip eden armatür üretim süreçleri" taşıyacak.

Mustafa Seven ise; "Işık - elektrik ilişkisi, elektrik mühendisi adaylarına aydınlatma sektöründe kariyer önerileri" üzerine konuşacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter