Tasarım Gazetesi
Nokia Tarafından Açılan İkinci Uydu Tasarım Stüdyosu Rio De Janeiroda

Nokia Tarafından Açılan İkinci Uydu Tasarım Stüdyosu Rio De Janeiro'da

Mart 2, 2008
Nokia, Rio de Janeiro'da, Latin Amerikan stilinin ve kültürünün mobil cihaz ve hizmetlerin geleceği üzerindeki etkisini yansıtan bir uydu tasarım stüdyosu açtı.

Design School of UniverCidade'de bulunan stüdyo Nokia tasarımcıları ile öğrencileri ve yerel tasarımcıları, Latin Amerikan pazarı ve küresel pazarlar için çıkaracakları ürünleri etkileyecek olan yeni trendler ve fikirler keşfetmek üzere bir araya getiriyor.

Nokia'nın, Rio de Janeiro'da bulunan stüdyosu, dünyanın en hareketli tasarım başkentlerinde kurduğu uydu stüdyolardan ikincisi.

Bunlardan ilki Hindistan, Bangalor'da açılmıştı.

Ülkelerin önde gelen okulları ile ortaklaşa kurulan, dönemlik stüdyolar, Nokia tasarımcılarını yerel kültürler ve etkilerle doğrudan iletişime geçirerek yeni tasarım fikirlerine ilham verirken, aynı zamanda da yerel öğrencilere dünya çapında bir ekiple yaşayabilecekleri seçkin bir iş deneyimi sağlıyor.

Nokia'nın Şef Tasarımcısı Alastair Curtis'e göre, "Brezilya inanılmaz bir canlılık ve çeşitlilik gösteren ve çeşitli biçimlerde sürekli bir dönüşüm ve gelişim sergileyen bir ülke.

Bu da bölgeyi tasarımcılar için kusursuz bir ilham kaynağı haline getiriyor.

Aynı zamanda gelecek beş yıl içinde göreceğimiz birçok küresel tasarım trendinin şekillenmesinde kilit rol oynayan yeni yetenekler konusunda da son derece zengin bir ülke".
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter