Tasarım Gazetesi
Corian Loves Missoni Sergisi

Corian Loves Missoni Sergisi

Mart 1, 2008
Renk ve stil konusunda dünya çapında bir isim ile tasarım ve mimarlık malzemeleri alanında küresel bir yıldızı bir araya getiren "Corian loves Missoni" sergisi, 2008 Milano tasarım haftasının en heyecan verici etkinliklerinden biri olacak.

"Corian loves Missoni", Missoni tarzıyla şekillenmiş DuPont Corian katı yüzeylerinin tasarım alanındaki çokyönlülüğünü vurgulayacak biçimde; mutfağı, banyosu, oturma ve yemek alanları ile bütün bir konut içi kurgusu sunan bir sergi.

İç mekanlar ilk bakışta rasyonel ve temel unsurlardan oluşsa da, Missoni stilini 60'lardan beri son derece eşsiz ve farklı kılan sıra dışı renk arayışları ve kombinasyonları; tasarımın renk, zevk ve hayalgücü yönlerinden sunduğu yaratıcılığı ve ustalığı ön plana çıkarıyor.

"Corian loves Missoni" sergisinde Rosita Missoni ve oğlu Luca Missoni, vurgulu ve şık desenleri ile kromatik felsefelerini hem genel iç mekana hem de kişisel dekorasyon öğelerine uygularken, DuPont Corian'ın geniş renk paleti ile süsleme ve yüzey uygulamaları konularında birçok seçenek sunan farklı tekniklerinden yararlanıyorlar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter