Tasarım Gazetesi
Tasarım ve Beslenme Y Water ile Buluşuyor

Tasarım ve Beslenme Y Water ile Buluşuyor

Şubat 24, 2008
Çocuklar için çok lezzetli ve besleyici içecekler hazırlama iddiasına sahip Los Angeles tabanlı bir şirket olan Y Water Inc., kalorisi ve şekeri azaltılmış, vitamin katkılı ve son derece lezzetli içeceği Y Water için, Yves Behar tarafından tasarlanan Y-şekilli şişeyi ambalaj olarak kullanıyor.

USDA sertifikalı organik içecek dört farklı tat seçeneği ile sunuluyor.

Şekerli ve besleyici olmayan içeceklere sağlıklı bir alternatif olan bu yenilikçi içeceğe, çocuklarda obezite konusunda artan kaygılara yönelik bir yaklaşımla özel olarak seçilen vitamin ve mineraller eklenmiş.

Çocuklar içeceği tükettikten sonra, Behar'ın sıradan bir depozitolu ürünü yaratıcı bir oyun aracına çeviren tasarımını, oyuncak olarak kullanabiliyorlar.

Y Water kurucusu ve başkanı Thomas Arndt, bu içeceğin ambalajının formülü kadar yenilikçi olmasını istediklerinden, eşsiz bir ambalaj çözümü geliştirmeleri için Behar'ın San Francisco tasarım stüdyosuna başvurduklarını belirtiyor.

Behar ve ekibi sıradan yetiştin su şişelerinin basitçe boyutlarını küçültmektense, çocuklar için kullanımı eğlenceli ve kolay olan stabil, simetrik, parlak, dayanıklı, 250 gramlık bir şişe tasarladı.

Behar'a göre, ürünün Y Water olan adına ilham veren eğlenceli, üç boyutlu şişesinin Y şekli, aynı zamanda çocukların en sık sordukları iki soruya gönderme yapıyor: "Neden?" ve "Neden olmasın?" Şişe boşaldıktan sonra bir oyuncak haline geliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter