Tasarım Gazetesi
Red Dot Award Design Concept

Red Dot Award: Design Concept

Şubat 18, 2008
Red dot award: konsept tasarım, tasarım dünyasında geleceğe yapılan bir yolculuk.

Bu yarışmanın amacı, aslında tüm tasarımcı ve şirketlerin peşinde oldukları şeyden farksız: imkansız görünen bir fikri cesur bir vizyonla, dünyayı geliştirme gücüne sahip dahice bir tasarıma dönüştürmek.

Tüm dünyadan tasarımcı, girişimci ve tasarım öğrencileri, fikirlerini yarıştırmak ve uluslararası bağımsız bir jüri tarafından değerlendirmek üzere yarışmaya davet ediliyor.

Bugün dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan red dot design award sahibi olma ayrıcalığını kazanmak, tasarım dünyasının en iyi arasında yer almak anlamına geliyor.

Red dot award: tasarım konsepti, geleceğin tasarım yönelimlerinin bir göstergesi olma rolünün yanı sıra, yarışmacıların fikirlerinin ticari uygulamalarını gerçekleştirebilmele ri adına da kusursuz bir fırsat.

Çünkü tasarım konseptinizi endüstrinin ilgi odağı haline getirecek olan bir red dot kazandıktan sonra fikrinizin uygulamasını gerçekleştirecek en nitelikli ortakları bulmanız an meselesi.

Yarışmaya bu yıl eklenen "Banyo" ve "Koruma" kategorileri ile odaklanılacak uzmanlık alanlarının daha net tanımlanması amaçlanıyor.

Son katılım tarihi 11 Temmuz 2008 olan yarışmaya, erken kayıt dönemi indiriminden yararlanmak isteyenlerin 18 Nisan 2008 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter