Tasarım Gazetesi
Duru ve Arko Nem Ambalajları Orhan Irmak Tasarım ile Yenilendi

Duru ve Arko Nem Ambalajları Orhan Irmak Tasarım ile Yenilendi

Şubat 18, 2008
Ülkemizin kişisel bakım alanındaki iki önemli markası Duru ve Arko Nem, çarpıcı ambalajlarıyla raflardaki yerini aldı.

Orhan Irmak Tasarım tarafından yenilen Duru sıvı sabun ve Arko Nem Meyveli Seri krem ambalajları, gerek yeni teknolojilerin kullanımı, gerekse tasarımla farklılaşma açılarından öne çıkıyorlar.

Dünyadaki genel tasarım ve buna paralel olarak ambalaj tasarımı konusundaki artan ilgi ve tüketici duyarlılığı, ülkemizde yoğun rekabetin yaşandığı kişisel bakım sektörünü de hareketlendiriyor.

Yeni ürün konseptleri, tüketici analizleri, tasarım trendleri ve ambalaj teknolojisindeki yenilikler sayesinde artık raflarda çok daha canlı ve etkileyici ürünler tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Orhan Irmak Tasarım ekibinin bir yılı aşkın süredir Evyap grubu markaları ile sürdüğü tasarım projeleri arasında son olarak Duru Looks & Moods sıvı sabunlarının ve Arko Nem Meyveli Seri kremlerinin ambalaj (grafik) tasarımları yenilendi.

Shrink Sleeve ambalaj teknolojisinin avantajlarının kullanıldığı Duru Looks & Moods sıvı sabun tasarımları, canlı renkleri ve ambalajı tamamen saran görselleriyle, ürünlerin rafta rakiplerinden farklılaşmasına ve kendilerini tüketiciye daha samimi ve eğlenceli bir dille ifade etmesine olanak sağlıyor.

Arko Nem Meyveli serinin ürün özellikleri ise farklı ambalajlardaki el, yüz ve vücut kremi ile losyon tasarımlarında kendini gösteriyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter