Tasarım Gazetesi
Pantone 2008 Sonbahar Moda Renkler Raporunu Hazırladı

Pantone 2008 Sonbahar Moda Renkler Raporu'nu Hazırladı

Şubat 10, 2008
Pantone, 2008 Sonbaharı için hazırladığı PANTONE Moda Renkler Raporu ile sonbahar '08 bayan modasının en gözde 10 rengini tasarımcı eskizleri ve anketleri ile birlikte sunuyor.

Rapora göre sonbahar '08 paleti, zengin ve şık tonların canlı bir biçimde sunulduğu bir değişim sezonu olarak tanımlanabilir.

New York'lu moda tasarımcıları, koleksiyonlarında kullandıkları ilk beş ton içinde daha soğuk maviler, yeşiller ve lilalar vurgulanırken, bu tonları daha sıcak kırmızılar, turuncular ve sarılarla hazırlanan varyasyonlar izliyor.

Pantone Renk Enstitüsü idari direktörü Leatrice Eiseman 2008 sonbaharının moda renkleri ile ilgili olarak, sonbaharın genellikle durgun, sessiz renklerin hakim olduğu bir dönem olmasına rağmen kendilerinin bu sezonda bir farklılık yaratarak serin tonlardan parlak, heyecan verici alt tonlara doğru bir geçiş yarattıklarını belirtiyor.

"Çikolata kahveleri gibi geleneksel sıcak sonbahar tonları ile beraber çelik grileri de bu sonbaharın öne çıkan renkleri arasında olacak.

Bu sezon tasarımcılar tarafından en gözde 10 renk arasında bulunan ve 2008 Pantone Yılın Rengi seçilen Blue Iris tonundan da anlaşılacağı gibi mavi ve lila tonları sezonun en iddialı renkleri olacak."
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter