Tasarım Gazetesi
Ultra Materials Malzemeler Dünyamızı Nasıl Değiştiriyor

Ultra Materials: Malzemeler Dünyamızı Nasıl Değiştiriyor

Şubat 7, 2008
Bugün, nilüfer yaprağının yüzey morfolojisinden yararlanılarak geliştirilen kendini temizleyebilen malzemelerden, şişebilir membran dış kaplamalardan yapılan pavilyonlara ve sıcaklığı ayarlanabilir giysilere kadar akıllı malzemeler, yetenekli arayüzler ve duyusal yüzeyler yaşadığımız dünyayı yeniden tanımlıyor.

Material ConneXion, bu büyük gelişmelerin başlıca faktörlerini şöyle sıralıyor:

- innovasyonun kilit araçları ve kavramları olarak biyomimikri, nanoteknoloji ve sürdürülebilirlik gibi alanlardaki ilerlemeler;

- yeni malzemelerin iç mekan, moda, tekstil, ürün ve araç tasarımlarındaki uygulamaları;

- güncel gelişmelerin; eğitimciler, profesyoneller ve halkın bir bütün olarak dahil olduğu bir süreç içinde sürdürülmesi.

Kitapta dört yüz yeni malzemenin sınıflandırılmış bir derlemesiyle beraber, içinde tasarımcılar, tasarım konferansları ticari fuarlar ve profesyonel organizasyonların yer aldığı bir dizine ve eğitim programları, burs ve staj olanakları, araştırma laboratuarları ve yarışmalarla ilgili detaylara yer verilmiş.

İç mimari, ürün, grafik ve moda tasarımcılarının yanısıra ambalaj, tasarım ve mimariyle ilgilenen herkes için vazgeçilmez bir kaynak niteliğindeki kitap, altı yüzden fazla illüstrasyon ve fotoğrafla zenginleştirilmiş.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter