Tasarım Gazetesi
Power to the Pedal Bisiklet Aksesuarları Tasarım Yarışması

Power to the Pedal: Bisiklet Aksesuarları Tasarım Yarışması

Şubat 6, 2008
Kirlilik, artan benzin fiyatları ve toplum sağlığı konusundaki kaygılar gibi güncel sorunlarla beraber, bisikletin günlük bir ulaşım formu haline gelmesi için sarfedilen çabalar da ivme kazanıyor.

Bu harekete bir destek de DESIGN 21 adlı Sosyal Tasarım Ağı'ndan geliyor.

DESIGN 21, tüm dünyadan tasarımcıları, yaratacakları bisiklet aksesuarları ile bisikleti, insanların günlük hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline getirmeye çağırıyor.

Online düzenlenecek olan Power to the Pedal yarışmasının son başvuru tarihi 30 Nisan 2008.

Bir ulaşım aracı olarak bisiklet sadece çevre dostu olması yönüyle değil, kullanıcısını sağlıklı ve formda tutan bir taşıt olarak da öne çıkıyor.

Son yıllarda dünya çapında bir takım birliklerin ve yerel yönetimlerin bisikletli yaşam tarzını destekleyen önemli adımlar atmış olmalarına rağmen bu konuda hala yapılması gereken çok şey var.

Gerçek anlamda bir değişim yaratabilmek için ise altyapıyı geliştirmek, bisikletliler için daha güvenli rotalar yaratmak ve bu konudaki eğitim ve bilinçlendirme programlarını desteklemek; toplum ve devlet kuruluşları tarafından yapılması gerekenlerin başında geliyor.

"Power to the Pedal", bisiklet aksesuarlarıyla tasarım problemlerine güvenli, eğlenceli ve bisikletin günlük yaşam tarzına daha kolay entegre olmasını sağlayacak çözümler sunacak.

Tasarımlar genel verimlilik, yaratıcılık, pratiklik, estetik yönlerinin yanısıra çevresel kaygıları ne ölçüde karşılayabil
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter