Tasarım Gazetesi
Bee Goddess Koleksiyonu Ece Şirin

Bee Goddess Koleksiyonu: Ece Şirin

Şubat 1, 2008
Bee Goddess Koleksiyonu

Ece Şirin'in, kendine özel "felsefesi ve hikâyesi" olan mücevher koleksiyonu Bee Goddess, mitolojik semboller aracılığı ile zaman, mekân ve kültürlerle sınırlanmamış olan insanlığın ortak öz bilgeliğini bize tekrar hediye ediyor.

Bee Goddess ilhamını, tanrıçaların tanrıçası olarak bilinen, Anadolu topraklarında dünyadaki ilk yerleşim merkezi Çatalhöyük'te, M.Ö 7500'de doğmuş Arı Tanrıça'nın yaratıcılığından, bereketinden ve şefkatli duyarlılığından alıyor.

Bee Goddess koleksiyonu; Artemis, Tanit, Tattwa, Manji, Elpi, Minerva, Ay ve Kuzey Yıldızı, Shakti, Om, Kundalini, Sankofa ve Shen adındaki tanrıça ve diğer mitolojik sembollerden oluşuyor. Farklı coğrafya ve medeniyetlerden gelen bu sembollerin her birinin kendine ait öyküleri ve enerjileri bulunuyor. Bee Goddess sembolleri takanlar, seçtikleri sembolün temsil ettiği enerjilerden faydalanıyor. Sembolün gücü, binlerce yıl ve milyonlarca kişinin o sembole atfettiği değerle güçlenen enerjiden ve kişinin o sembolle olan özel ilişkisinden kaynaklanıyor.

İnsanlığın var oluşundan bugüne kadar gelen mutluluk ve manevi tatmin arayışının ortaya çıkardığı bu semboller ve onların hikâyeleri, "sezgini harekete geçir" mesajıyla kendi gücümüzü keşfetmemiz ve başkalarına şefkatle bağlanmamız için bize ilham veren tılsım anahtarlar...

Les Ottomans Hotel'de satılan ve 18 ayar altın üzerine, pırlanta, safir, yakut gibi değerli taşlarla işlenmiş koleksiyonda kolye, bilezik ve erkekler için de kol düğmeleri formları bulunuyor. Bee Goddess koleksiyonundan aşk tanrıçası Tanit'i ilk takanlar arasında, dünya modasının önde gelen tasarımcılarından Donna Karan'ın olması bir Türk markası olarak Bee Goddess'ı apayrı bir yere taşıdı. Ece Şirin, halen ünlü tasarımcı ile ortak projeler üzerinde görüşmelere devam ediyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter