Tasarım Gazetesi
Reklam Yaratıcılarından Beslenme Saati Kitapları

Reklam Yaratıcılarından Beslenme Saati Kitapları

Şubat 1, 2008
Nasil SatisReklam sektöründeki bilgi açığını kapatmak üzere; 2 yıllık yoğun bir çalışma sonucu ortaya çıkarılan "Beslenme Saati Kitapları" 2007 yılında raflardaki yerini aldı.

İçerdikleri reklam sektörüne yönelik temel bilgilerle "başucu kitapları" şeklinde planlanan "Beslenme Saati Kitapları", sektördeki başarılı Türk yazarlar tarafından hazırlanıyor. 'Beslenme Saati Kitapları'nın ilk serisinde; Güven Borça "Başka Akmerkez Yok", Fatoş Karahasan "Neden Herkes Futbol ve Reklamdan Anlar?", Onur Yanık "Yaratıcılık", Hakan Ömer Gider "Nasıl Satış?" ile Bülent Fidan "Reklam ve Karikatür (Necati Abacı anısına)" isimli kitapları ile yer alıyor.

Güven Borça "Hedef kitle kimdir?" sorusunu yanıtlarken; Fatoş Karahasan reklam yaratıcılığının önemine değinerek; reklamveren ve reklam ajanslarının hataları ile gelecekteki sistemleri anlatıyor. Hakan Ömer Gider satış yöntemlerini esprili bir dil ve yaratıcılık ile birlikte sunarken; Onur Yanık "yaratıcılık" kavramını bilimsel bir dil ile değerlendiriyor. Kitabını 2004 yılında aramızdan ayrılan Reklamcı ve Karikatürist Necati Abacı'ya adayan Bülent Fidan ise reklamda mizah unsuru ile karikatür kullanımını örneklerle renkli bir biçimde açıklıyor.

Satış gelirleriyle yeni kitapların finanse edileceği 'Beslenme Saati Kitapları'nın satış noktaları: D&R'lar, Remzi Kitapevi zincir mağazaları, seçkin kitapevleri ve Arşiv Yayıncılık.

Önümüzdeki dönemlerde 'Beslenme Saati Kitapları'nın bir ayağı olarak gerçekleştirilecek "Beslenme Saati Söyleşileri" ise yazarlar ile okurları buluşturarak, reklam sektörü mensuplarını bilgiyle beslemeye devam edecek.

'Beslenme Saati Kitapları'nın İlk Yazarları
Güven Borça / Markam'ın sahibi, marka danışmanı, marka konusunda pek çok kitabı yayınlandı. "Başka Akmerkez Yok" adlı kitabında hedef kitle kimdir sorusunu yanıtlıyor.

Fatoş Karahasan / Marka danışmanı, yazar, öğretim görevlisi. "Neden Herkes Futboldan ve Reklamdan Anlar?" kitabında reklam yaratıcılığının önemini, reklamveren ve reklamajanslarının hatalarını, gelecek dünya sistemini anlatıyor.

Hakan Ömer Gider / Satış danışmanı, eğitmen, öğretim görevlisi. Satış üzerine pek çok eseri mevcut. "Nasıl Satış?" kitabı satış yöntemlerini esprili bir dille ve yaratıcılıkla birleştirerek anlatıyor.

Onur Yanık / Reklamcı. "Yaratıcılık" adlı kitabında, sektör olarak dilimizden düşürmediğimiz "yaratıcılık" kavramının ne olduğunu bizlere aktarıyor ve reklam sektöründe yaratıcılığı bilimsel bir dille değerlendiriyor.

Bülent Fidan / Öğretim görevlisi, reklamcı ve karikatürist. "Reklam ve Karikatür" kitabını 2004 yılında aramızdan ayrılan reklamcı karikatürist Necati Abacı'ya adadı. Kitapta bilimsel bir dille, reklamda mizah unsurunu ve ardından da karikatür kullanımını örneklerle renkli bir biçimde anlatıyor.

Detaylı bilgi: http://www.bamm.com.tr/
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter