Tasarım Gazetesi
Wolda Uluslararası Logo Tasarım Yarışması

Wolda: Uluslararası Logo Tasarım Yarışması

Ocak 31, 2008
Wolda, dünya çapında en başarılı logo ve trademark tasarımlarının ödüllendirildiği yüksek profilli bir grafik tasarım yarışması.

Eulda'nın (European Logo Design Annual) uluslararası alanda kazandığı başarının ardından, dünya çapında "Wolda" adıyla düzenlenmeye başlanan bu seçkin yarışmanın amacı görsel iletişim alanında başarıyı teşvik etmek ve ödüllendirilen katılımcılar için dünya çapında bir ün yaratarak bu alandaki tutkularını parlak bir kariyerin başlangıcına dönüştürmek.

Wolda '08'e tüm dünyadan bireysel tasarımcılar, ajanslar, stüdyolar ve öğrenciler, 1 Ocak 2007 ve 31 Aralık 2007 tarihleri arasında yayınlanmış logo tasarımları ile katılabilirler.

Başvurular için son tarih 20 Mayıs 2008.

Ödül kazanacak tasarımlar son derece yenilikçi bir sürece sahip, üç aşamalı bir jüri tarafından değerlendirilecek.

İlk olarak Icograda tarafından seçilen on tasarım profesyonelinden oluşan jürinin değerlendireceği adaylar daha sonra, Aquent tarafından seçilen ve önde gelen uluslararası müşterileri temsil eden on pazarlama müdürü tarafından; son aşamada da asıl hedef kitle olan tüketiciyi temsilen Consumers International'ın seçtiği halktan on kişi tarafından değerlendirilecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter