Tasarım Gazetesi
Flip  Tumble

Flip & Tumble

Ocak 29, 2008
flip & tumble, Stanford'un lisans üstü Ürün Tasarımı programında tanışmış iki tasarımcı olan Hetal Jariwala ve Eva Bauer'in buluşları.

Alışverişlerinde yeniden kullanılabilir çantalar kullanmak isteyen ama bunu pratiğe dökmek konusunda sürekli sorun yaşadıklarını belirten ikiliye göre bunun nedeni, alışveriş kararlarının genellikle beklenmeyen bir şekilde anlık verilmesi veya sadece alışverişten önce çantanın unutulması.

İnsanlarla bu konuda konuşmaya başladıklarında yalnız olmadıklarını görmüşler.

İnsanların çoğu yeniden kullanılabilen alışveriş çantalarını satın alıyor fakat ne yazık ki bu çantalar genellikle satın alındıktan sonra bir şekilde unutuluyor ve kullanılamıyorlar.

Çünkü unutulmaları çok kolay.

İkili, insanların bu çantaları gerçekten kullanmalarını sağlamak için onları her zaman yanlarında taşıyabilecekleri bir hale getirmeye karar vermiş.

Böylece yeniden kullanılabilir çantalar, her alışverişten önce hatırlanması gereken bir şey olmaktan çıkıyor.

Hetal ve Eva, pazarda bulunan yeniden kullanılabilir kompakt çantalarla ilgili yaptıkları ankette bu ürünlerin birçoğunun sadece bakkal alışverişine uygun olduğu, kompaktlık yönlerininse çok hantal olduğu sonucuna varmışlar.

Bu nedenle de insanların her zaman yanlarında taşıyabilecekleri, bir bakkal alışverişinde olduğu kadar iyi bir restoranda veya bir müzede de kullanmak için uygun tek bir ideal çanta yaratmak istemişler.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter