Tasarım Gazetesi
Gap Inc Tarafından Banana Republic Tasarımının Başına Simon Kneen Getirildi

Gap Inc. Tarafından Banana Republic Tasarımının Başına Simon Kneen Getirildi

Ocak 29, 2008
Gap Inc. tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika ve Avrupa'da önde gelen birçok giyim markasının önemli tasarım görevlerinde edindiği 25 yıllık deneyimiyle bir moda öncüsü olan Simon Kneen, 9 Ocak'tan itibaren Banana Republic'te yönetici başkan yardımcısı olarak göreve başladı.

Kneen, bu görevinde Banana Republic markalı giyim ve aksesuar ürünlerinin yanı sıra markanın genel yaratıcı stilini de yönlendirecek.

Banana Republic başkanı Jack Calhoun'a göre Kneen, yaratıcı imaj danışmanlığındaki yeteneği, markanın kendini ifade ediş biçimde tutarlı bir estetik sağlama deneyimi ve güçlü yaratıcı ekiplerin yönetimindeki başarısıyla diğer birçok önemli adayı geride bırakarak Banana Republic için en uygun bulunan isim oldu.

Kneen, son beş senedir Retail Brand Alliance bünyesinde yaratıcı tasarım direktörü olarak Brooks Brothers ve Adrienne Vittadini gibi ünlü markaların yaratıcı vizyonunu yönetti.

Brooks Brothers'ta erkeklere ve kadınlara yönelik ilk moda koleksiyonunu tasarladı ve markanın yeniden konumlanmasında görev yapan yönetici kadroda yer aldı.

Kneen, Retail Brand Alliance'ta bulunduğu dönemde, 2003-2005 yılları arasında Casual Corner etiketi ile çıkarılan koleksiyonların tasarımından da sorumluydu.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter