Tasarım Gazetesi
Yeni Tatlar Yeni Esinler Yeni Sınırlar

Yeni Tatlar, Yeni Esinler, Yeni Sınırlar

Ocak 26, 2008
Koleksiyon Maison  ObjetYenilikçiliği, sektördeki öncü kimliği, tasarıma getirdiği bütünlüklü yaklaşımla kendi endüstrisinin sınırlarını farklı boyutlara taşıyor Koleksiyon. Maison Objet ve Meuble Paris'de, 35. yılını geleneksel ile çağdaşın sentezini özgün çizgileriyle buluşturduğu mobilya, tekstil, halı tasarımlarıyla kutlayan Koleksiyon, yaşama kattığı yeni fikirlerle Avrupa'nın bu önemli fuarlarını renklendiriyor.

Küreselleşme süreciyle tek dilliliğe doğru giden dünyanın yeknesaklığına özgün tasarım çizgisiyle karşı duran Koleksiyon, kendi kültüründen, coğrafyasından, yerel değerlerinden yola çıkarak "özgün" ve "evrensel" olana ulaşıyor. Studio Kairos, Luca Scacchetti, Pascal Mourgue, Alev Ebüzziya Siesbye, Belkıs Balpınar, Selma Gürbüz, Ahmet Güneştekin gibi ünlü tasarımcı ve sanatçıların imza attığı mobilya, obje, halı ve tekstil tasarımlarıyla "yeni yaşam düşleri"nin kapılarını aralıyor.

Koleksiyon, Maison Objet ve Paris Meuble'ye, Ceque kanepe, Horon sehpa, Ottomane kanepe, İstanbul kanepe, Rasagandha kadeh ailesi, Nardan çanak, İstanbul ve Tigris serileri gibi özgün tasarımlarıyla katılıyor. Aynı dili konuşan Koleksiyon tasarımları tüm mekanlara "zamansız" hikayeler anlatıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter