Tasarım Gazetesi
Boyutlar Arası Yolculuk Erdemli Embriyo Adası

Boyutlar Arası Yolculuk: Erdemli Embriyo Adası

Ocak 26, 2008
19 Şubat - 8 Mart 2008 tarihleri arasında Apartman Projesi'nde yer alacak olan "Boyutlar Arası Yolculuk- Erdemli Embriyo Adası" isimli yerleştirme yaşamın gerçekliği ve sıradanlığına karşı inşa edilmiş üç boyutlu bir hikayedir.

Ursula Le Guin'in "Uçuştan Uçuşa" isimli romanından referans alarak küçük bir hikaye yazmış olan Ekinci, bir çocuk -muş gibi davranıp, kurmuş olduğu hikayeyi de gündelik hayat içerisinde bir gerçek-miş gibi yaşar.

Bu süreci gösteren kitapçık, nesne ve dokümanları da bir günce şeklinde Apartman Projesinde bir araya getirerek, "mahrem" sayılabilecek bu odayı kendi boyutundakilerle ol-muş gibi davranmaya davet eder.

Mart 2006 saat 14.14'de "Ağaçta Döllenen Erdemli Embriyo Adası"na gerçekleştirilmiş olan, zihinsel- düşsel yolculuk; dil öncesi evre, varoluş, rahim sürecinin, belki de evrenin sırrı olduğu; "kör nokta", "erdem"in ve "hakikat" in ne olduğu, genom sistemi, cinsel kimlikler...

Tüm bu kavramların tartışmaya açıldığı bir kurgudur.

Yola devam edecek, embriyoların bir sonraki aşamada büyüyeceği ve boyutumuz hakkında analizler yapacakları sürece dayalı bir kurgu. (gelecek projede)
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter