Tasarım Gazetesi
i-deco İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı

i-deco: İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı

Ocak 26, 2008
i deco

6-9 Mart 2008 tarihleri arasında, Sine Fuarcılık tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan, "i- deco İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı", sektörün dev markalarını bir araya getiriyor. Basın sponsorluğunu Maison Française ve Elle Decor'un üstlendiği i-deco İstanbul tasarım ağırlıklı lüks dekorasyon ürünlerinin sergileneceği bir ortam sunuyor.

CNR EXPO'da, 50 bin m2 alan üzerinde, özel tasarım mobilyalar, dekoratif aksesuarlar, beyaz eşya ve ankastre ürünler, zemin ve duvar uygulamaları, ev tekstili gibi mekanlarda farklılık yaratan tüm ürünlerin sergileneceği fuar, özel ziyaretçi çalışmalarıyla yurt dışından ve yurt içinden alım gücü yüksek tüketicileri, iç mimarları, dekoratörleri, tasarımcıları ve girişimcileri; katılımcılarıyla buluşturmayı amaçlıyor.

Şu ana kadar tasarım ağırlıklı ürünleri sunan 246 markanın katılım gösterdiği fuarı 4 gün süre ile 15.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuar ziyaretçi çalışmaları için Arap ülkeleri ve Rusya' nın partner ülkeler olarak seçildiği belirtilen i-deco İstanbul' a, ayrıca ağırlıklı İtalya olmak üzere Avrupa ülkelerinden de ünlü tasarımcılar ve Frame, Wallpaper, Living ETC, Interior Design, Elle Decor UK gibi dekorasyon dergilerinin editörleri davet edildi.

Fuar Komitesine Endüstriyel Tasarımın Duayeni Prof. Dr Önder Küçükerman Başkanlık Ediyor
i-deco İstanbul, Endüstriyel Tasarım Yarışması, sıra dışı konsept tasarımların yer alacağı özel alanları ve i-deco ile ilgili detayların aktarılacağı work shopları ile mimarların, tasarımcıların ve dekorasyon tutkunlarının ilgi odağı olmayı hedefliyor.

Klasik fuar anlayışının dışında katılımcılarına ve ziyaretçilerine fuar süresince birbirinden farklı etkinliklerle yarının dekorasyon dünyasını yaşatmak için yola çıkılan organizasyonun komitesi de, birbirinden değerli isimlerden oluşuyor.

Prof. Dr. Önder Küçükerman, Aziz Sarıyer, Murat Patavi, Sertaç Ersayın, Seda Lafçı, Çağın Keskin gibi kendi alanlarının tanınmış isimlerinden oluşan komitenin yanı sıra, fuar için, Rosita Missoni, Christian Lacroix, Noe Duchaufour - Lawrance, Zaha Hadid, Paola Navone, Tom Dixon, Karim Rashid, Konstantin Grcic' in de aralarında bulunduğu 30 yabancı tasarımcı özel olarak İstanbul'a davet edildi.

İstanbul'un dekorasyonda uluslararası buluşma noktası olması hedefiyle her ayrıntının düşünüldüğü organizasyonda, Semiha Kan, Joelle Hançerli, Serap Bora, Mahsube Gezer gibi genç tasarımcılara da özel alanlar verilecek.

i-deas Salonu, Yarının Dekorasyon Dünyasını Bugünden Görmek İsteyenlere Ayrıldı
i-deco İstanbul Dekorasyon ve Tasarım Fuarı'nın en çok ilgi çekecek salonu, son trend enstelasyonlarının sergileneceği I-DEAS bölümü olarak hazırlanıyor.

i-deas ayrımında ünlü tasarımcıların özel sergileri, audio vision alanları, sıra dışı konsept tasarımların yer alacağı özel alanlar, bar ve cafeler yer alacak .

i-deas salonunda yapılması kesinleşen etkinlikler arasında, Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından düzenlenen "Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması" sonunda ödül kazanan yarışmacıların tasarımlarının sergilenmesi, uluslararası tasarım süreçlerinin sanatsal bir şekilde aktarıldığı kısa filmlerin gösterimi, geleceğin evi tasarımı, seminerler, antika ürünler bölümü yer alacak.

Mobilyadan, Aksesuara; Aydınlatmadan, Bahçe Mobilyasına Dekorasyonla İlgili Tüm Özel Tasarım Ürünler i-deco İstanbul'da
Yerli ve yabancı çok sayıda bilinen marka ve firmanın katılacağı fuara, mobilya üreticileri de MOBDER olarak tüm üyeleriyle katılacağını açıkladı.
Fuarda, özel tasarım mobilyalar, ev aksesuarları, aydınlatma üniteleri, dekoratif ürünler, zemin ve duvar kaplamaları, beyaz eşya ürünleri, elektrikli ev aletleri, bahçe mobilyaları, peysaj tasarımları, ankastre ürünler, mutfak ve banyo ürünleri, zücaciye malzemelerinden oluşan çok geniş bir ürün yelpazesi sergilenecek.

Fuarın ziyaretçi profili ise, iç mimarlar, tasarımcılar, dekoratörler, perakende zincirleri, girişimciler ve Rusya ve Arap ülkeleri ve yurtiçinden alım gücü yüksek tüketiciler olarak belirlendi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter