Tasarım Gazetesi
İMOB 4 İstanbul Mobilya Fuarı

İMOB 4. İstanbul Mobilya Fuarı

Ocak 23, 2008
IMOB 4 Istanbul Mobilya Fuari

110 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk mobilya sanayisinin önde gelen kuruluşları İstanbul Mobilya Fuarı İMOB'da buluşuyor. Mobilyada son yeniliklerin görülebileceği fuar ITF- İstanbul Fuarcılık tarafından MOSDER (Mobilya Sanayicileri Derneği) işbirliğinde İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.

30 Ocak - 03 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek İMOB 4. İstanbul Mobilya Fuarı'na Ankara, Bursa, Adana, Kayseri, Eskişehir, Adapazarı, Konya, Trabzon, Samsun, İzmir ve Yalova gibi Türkiye'nin pek çok kentinden mobilya üreticileri gelecek. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın yurtdışından alım heyetleri getireceği fuara, KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) de destek veriyor.

296 Katılımcı
İstanbul Mobilya Fuarı 8 salonda 120 bin m" alanda gerçekleştirilecek. Fuara bu yıl 296 firma katılacak. Bunun 23'ü yabancı. Yabancı katılımcı ülkeler İtalya, Hollanda, İran, Malezya, Bulgaristan, Brezilya, Çin ve Hindistan. İMOB'a beklenen 70 bin ziyaretçinin 7.000'i ise yabancı. Son iki gün tüketicilerin de ziyaret edebileceği fuar 10.30-20.00 saatleri arasında açık olacak.

Ünlü Markalar Gelecek
İMOB'a Çilek, İpek, Yataş, Doğtaş, Adnan Serbest, İdaş, Mondi, Kilim, Aldora ve Atlas gibi sektörün önde gelen firmaları katılacak. Pierre Cardin, Ponello, Movesul Brasit, Meubelco ve Lerona gibi yabancı markalar da fuarda yer alacak. Ev mobilyası, içmimari ürünleri, koltuk ve yatak gibi geniş yelpazede pek çok ürün yeni tasarımlarıyla sergilenecek. İthalatçılar, ihracatçılar, satın almacılar, bayiler, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya yan sanayi üreticilerinin ticari bağlantılara adım atması amaçlanan fuarda, yeni yılın ihracat hedefleri de belirlenecek.

Lombardia'nın Yeni Ürünleri İlk Kez İMOB'da
İstanbul Mobilya Fuarı'nda İtalyan mobilyacılar yeni yılın trendlerini sergileyecek. Milano Ticaret Odası Promos tarafından hazırlanan stantda İtalya'nın endüstri, moda ve tasarım bölgesi olarak ünlenen Lombardia'nın tanınmış 14 firmasının yeni ürünleri ziyaretçilere gösterilecek. Standın açılışını Lombardia Bölge Bakanı Domenico Zambetti yapacak. Ayrıca Milano Ticaret Odası Akdeniz bölge direktörü Roberto Calugi, İtalyan Ticaret Odası Başkanı Giuseppe Moggi, Genel Sekreter Fatih Aycin ve Türkiye'den diplomatik yetkililer de açılışa katılacak.

İMOB bu yıl da farklı organizasyonlara sahne olacak. "Tasarım ve Endüstriyel İşbirlikleri" konu başlığını taşıyan panel Milano Teknik Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde fuarın ikinci günü yapılacak. Etkinliğe iki üniversitenin öğretim görevlileri katılacak. Organizasyonda iş dünyasını temsilen Mosder Başkanı Memduh Boydak konuşmacı olarak yer alacak.

İMOB Tasarım Yarışması
İMOB Fuarı tasarım yarışması hayal gücünü zorlayarak yaratıcılığını konuşturan yenilikçi tasarımcıların yarışmasına sahne olacak. Jüri üyelerinin fuar alanını gezerek ürünlere puan verdikleri yarışmada 7 kategori bulunuyor. Bunlar yatak odası, yemek odası, oturma grupları, genç odası, kanepe, aksesuar ve en başarılı stand. Artık geleneksel hale gelen "İMOB Tasarım Yarışması"nın sonuçları Çiğdem Tunç'un sunumuyla fuarın 3. günü açıklanacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter