Tasarım Gazetesi
VELUX Daylight Visualizer

VELUX Daylight Visualizer

Ocak 21, 2008
Kendi çizimlerinizi yapmak ve tasarımlarınızda gün ışığını ön plana çıkarmak ister misiniz? Ya da yaptığınız tasarımlarda gün ışığı faktörü ve aydınlık gibi değerlerini ölçebilmek? Şimdi VELUX Daylight Visualizer Programı ile kendi bilgisayarınızda tüm bu imkanlara ve daha da fazlasına sahip olmanız mümkün. Hiç vakit kaybetmeden bu eşsiz programı siz de ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VELUX Daylight Visualizer gün ışığı ile analiz ve tasarım yapmanıza yardımcı olan, kullanımı son derece kolay bir programdır. Yapılarda gün ışığı kullanımını teşvik etmek ve gün ışığı seviyelerini önceden bildirerek ve belgeleyerek profesyonellere yapı tasarımlarında yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.

Yeni EU enerji yönetmelikleri, binalarda gün ışığının maksimum kullanılması gerekliliğinin altı çizilmektedir. Bu yönetmelikler, binalardaki enerji verimliliğinin nasıl olması gerektiği konusunda ana hatları belirtmektedir. Kullanılacak pencerelerin özellikleri ve yerleşimleri, elde edilen pasif güneş ışığı ve aydınlatma için gerekli olan enerjinin hesaplanmasında kullanılan parametreler açısından büyük önem taşımaktadır. Tüm bu hesaplamalar VELUX Daylight Visualizer programı ile kolaylıkla analiz edilebilmektedir.

VELUX Daylight Visualizer programı, hızlı ve verimli işleyişi ve yapısı ile son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Bu program ile kolayca 3D çizimler yapmanıza, çizimlerinize çatı pencerelerinin yanı sıra düşey pencereleri de kolayca eklemenize olanak tanır. Programın diğer özellikleri arasında yüzey seçimleri, mekan ve manzara belirleme, mobilya ekleme sıralanabilir. Yaptığınızı tasarımlardaki gün ışığı değerlerinin doğru saptanabilmesi için tüm parametreler bu programda seçiminize sunulmaktadır.

Detaylı bilgi ve programı ücretsiz bilgisayarınıza yüklemek için: http://www.velux.com.tr/Profesyoneller
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter