Tasarım Gazetesi
2FRESH Yeni Grafuck Kitabında Üç İşle Yer Aldı

2FRESH Yeni Grafuck Kitabında Üç İşle Yer Aldı

Ocak 19, 2008
Grafuck Bodyscape

2FRESH, Grafuck projesinin üçüncü kitabında "Bodyscape", "Snowman" ve "Teacher" işleriyle yer aldı. Aynı zamanda üçüncü kitapta işlerine en çok yer ayrılan tasarımcılardan biri olma başarısını gösteren 2FRESH; bu yeni başarısıyla Türk grafik tasarımını uluslararası platformda başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Grafuck Snowman

Grafuck'ın üçüncü kitabına seçilen işler, konuya farklı açılardan üretilen çeşitli yaklaşımların ürünü. "Bodyscape" kadın vücudunun estetiği üzerine natürel bir bakışı yansıtırken; "Snowman" ise havucun yeri değiştirilerek kardan adamı nasıl farklı bir şekilde algıladığımızı gözler önüne seriyor ve bu basit değişikliğin yarattığı anlamsal kaymayı sorgulamamızı sağlıyor. "Teacher" ise sanatseverleri kısa bir ders için fantastik bir sınıf ortamına sokuyor ve kendi iç dünyalarında okul dönemi fantezilerine götürüyor.

Grafuck Teacher

Los Angeles'te hazırlanan Grafuck kitapları senelik olarak yayınlanıyor ve uluslararası sanatçıların erotizm etrafında şekillendirdiği çalışmalara eğlenceli, mizah dolu ve provokatif seçimlerle yer vermesiyle tanınıyor. Kitaplar, illüstrasyondan fotoğrafa, grafik tasarımdan güzel sanatlara geniş bir alçılımda sanatın her çeşidini bünyesinde barındırıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter