Tasarım Gazetesi
Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Yarışmasının İkincisi Başlıyor

Siemens Sanat Sınırlar Yörüngeler Yarışması'nın İkincisi Başlıyor

Ocak 19, 2008
Güncel sanat merkezi Siemens Sanat'ın ilk kez geçen sene düzenlediği "Sınırlar Yörüngeler" yarışmasınının ikincisi için başvurular 21 Ocak'ta başlıyor.

Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışma sonucunda seçilen eserler Mayıs 2008'den itibaren belirlenen program dahilinde düzenlenecek iki sergiyle Siemens Sanat'ta sanatseverlerle buluşacak.

Öğrenciler yarışmaya 02 Nisan 2008 tarihine kadar başvurabilecek.

Genç sanatçıların sanat ortamına çıkışlarını kolaylaştırmayı amaçlayan "Sınırlar Yörüngeler" yarışması, aynı zamanda onlara siyasal ve ekonomik düzen içinde düzeni eleştirme, yorumlama ve seçenekleri işaret edebilme konularında bilgi ve becerilerini ortaya koyma fırsatı sağlıyor.

Günlük yaşam sıradanlığı içinde insanın düş gücünün ve yaratıcı gücünün varlığını kanıtlayan gençler, yaşadıkları çevrenin dışına çıkabilme ve farklı insan gruplarıyla sanat üretimi aracılığıyla ilişki ve iletişim kurma, sanat yoluyla ortak değerleri aydınlatma, ortak sorunları irdeleme ve ortak çözümler bulma imkanına sahip oluyor.

"Sınırlar - Yörüngeler" yarışmasına başvurmak isteyenler, her türlü teknik, içerik ve malzeme ile oluşturulmuş bireysel ya da grup çalışması olan en fazla 3 çalışma ile katılabilecek.

Adayların Siemens Sanat web sitesinden başvuru formlarını doldurduktan sonra, dosyalarını 2 Nisan 2008'e kadar Siemens Sanat Proje Koordinatörlüğü'ne ulaştırması gerekiyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter