Tasarım Gazetesi
Bana Islak Mayonuzu Gösterin

Bana Islak Mayonuzu Gösterin

Ocak 14, 2008
Bana Islak Mayonuzu Gosterinİstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü, 22/11 Proje Topluluğu'nun "Bana Islak Mayonuzu Gösterin" oyununa ev sahipliği yapıyor. Sevim Burak'ın metinlerinden yola çıkarak kurgulanan oyun; 23-25 Ocak tarihlerinde santralistanbul'da sahnelenecek.

Handan Ergiydiren Özer'in tasarladığı 'Bana Islak Mayonuzu Gösterin' başlıklı gösteri Sevim Burak'ın 'Afrika Dansı' adlı öykü kitabıyla 'Everest My Lord', 'Yanık Saraylar' ve 'Ford Mach I' romanlarından alıntılarla oluşan bir devinim tiyatrosu. Oyunda; içe dönük, her karesi ezberlenmiş ve seyirciyi "yok sayan" bir gösterim yerine, dekor ve mimarinin de müdâhil olduğu, bozulmalara, kazalara ve sapmalara açık bir devinim, reji ve de Zafer Aracagök'ün Sevim Burak albümü "Yalvarırım Beyenfendi Saatınız Kaçı Gösteriyor" ile öne çıkıyor.

Dans, tiyatro, felsefe ve tasarım kökenli yaratıcılardan oluşan 22/11 ekibi, işbirliği içinde üretmenin, çağdaş gösteri sanatlarının temel düşüncesi olduğuna inanıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü ile 22/11 Proje Topluluğu işbirliğiyle santralistanbul'da gerçekleşecek performansın biletleri Biletix'ten edinilebilir.

BANA ISLAK MAYONUZU GÖSTERİN
Koreografi-reji: Handan Ergiydiren Özer
Ses Tasarımı: Zafer Aracagök
Birlikte yaratanlar ve gösterimciler: Misket Alkım -İlyas Odman - Zerçin Sönmez - Ufuk Şenel - Müge Yetişmen - Çağlar Yiğitoğulları
Dramaturji : Selda Öndül - Linda Stark
Sahne ve Işık Tasarımı: Seda Temizer Yöntem
Kostüm Tasarımı: Erkmen Savaşkan
Proje Asistanı: Tuğba Ayas

http://www.yirmiikionbir.com

23-24-25 Ocak 2008 / 21:00
santralistanbul E4-305
Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1, Eyüp
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter