Tasarım Gazetesi
NUovo Gobino ve Pininfarina İmzalı Seçkin Bir İkon

N'Uovo: Gobino ve Pininfarina İmzalı Seçkin Bir İkon

Ocak 9, 2008
2008 Torino Dünya Tasarım Başkenti yılında bu kentte faaliyet gösteren iki köklü kuruluş; Pininfarina ve Gobino, eşsiz Gobino çikolatasının kusursuz kalitesini, Pininfarina tarafından özel olarak tasarlanan seçkin bir sürprizle birleştiren yenilikçi ürün N'uovo'yu yarattı.

Guido Gobino'nun başında bulunduğu, Torino'da çikolata hazırlama sanatının en seçkin temsilcilerinden biri olan firma için tasarımcı Daniela Cavalcabò, yaklaşık 800 gram ağırlığındaki çikolata yumurtasının desteksiz ayakta durabilmesini sağlayan kesik bir taban üzerinde uzayarak yükselen bir form üzerinde çalıştı.

N'Uovo'nun, en kaliteli Güney Amerika kakaosunun özenli bir seçimiyla hazırlanan çikolata kabuğu, içinde Pininfarina'nın kusursuz tasarımıyla kendini belli eden şık bir sürprizi barındırıyor.

Seçkin İtalyan ve uluslararası satış noktalarında bu yılın başından itibaren satışa sunulan N'Uovo, uluslararası tasarım arenasındaki önemli rolü nedeniyle Icsid (International Council of Societies of Industrial Design) tarafından "2008 Yılı Dünya Tasarım Başkenti" sıfatıyla taçlandırılan kentin ikonlarından biri olacak.

Yeni yıl temasıyla bağlantısını vurgulamak amacıyla N'Uovo sınırlı sayıda, sadece "2008" adet üretilecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter