Tasarım Gazetesi
Ford Yeni Powerwall Teknolojisiyle Ürün Tasarımı ve Kalitesinde Fark Yaratıyor

Ford Yeni Powerwall Teknolojisiyle Ürün Tasarımı ve Kalitesinde Fark Yaratıyor

Ocak 9, 2008
Eğer henüz bir "Powerwall" deneyimi yaşamadıysanız, gerçek bir araç tasarım süreci görmüş sayılmazsınız.

Powerwall, Ford Motor Company'de ürün geliştirme ve pazar araştırması süreçlerinin küreselleşmesinde hız ve verimi arttıran etkin bir yardımcı.

Ford, Dearborn'daki Ürün Geliştirme Merkezi'nde ürünlerinin pazara girişini hızlandıracak olan birçok dijital powerwall stüdyolarının kurulumunu tamamlama sürecinde.

Yüksek çözünürlüklü arka ekran projeksiyon kullanan 'powerwall'lar, fiziksel özellikleri köpük, çamur ve fiberglas modellerle test edilmeden önce gerçek ölçeğinde bilgisayar ortamında modellenerek araçların tasarım sürecini hızlandırıyor.

Ford Pazar Araştırma departmanı da potansiyel araç tasarımlarını tüm dünyadan tüketicilerle "test etmek" için hareketli powerwall teknolojisinden yararlanıyor.

Ford Kuzey Amerika idari yöneticisi Peter Horbury, "Günlük iş akışımıza entegre bir araç olan bu teknoloji, tasarım sürecimizin daha büyük bir kısmını dijital ortama aktarmamızı sağlıyor.

Biz, ürün geliştirme sürecimizi küreselleştirmeye devam ederken yapabileceklerimizin sınırlarını genişleten Powerwall, önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlıyor," diyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter