Tasarım Gazetesi
Creative Company Conference

Creative Company Conference

Ocak 9, 2008
"Yaratıcı Şirket Konferansı" iş dünyası, yaratıcı fikir öncüleri ile iş dünyasından yaratıcı ekonominin önemli temsilcileri ile bir araya gelip, onlardan ilham ve ders almak isteyenler için düzenlenen bir etkinlik.

Yaratıcı ekonominin ve Batı iş dünyasının geleceği "fikirlerle para kazanmak" kavramına dayanıyor.

Günümüzde para, kalite, dijital, analitik Bilgi Ekonomisiyle ilgili olan sol beynin önceliğini giderek, sistemler ve öngörülerdense daha çok yaratıcılık, hayal gücü ve yenilikçilikle ilgili olan sağ beyine bırakmaya başladığını görüyoruz.

Bilginin bir meta haline dönüşmesinin ve dünyanın her köşesindeki montaj fabrikaların durmadan işlemeye başlaması gibi gelişmelerin ardından, Çin, Hindistan ve Macaristan'ın düşük fiyat silahına karşı Batı dünyası yeni bir rekabetçi avantaj arayışına girdi.

Ortaya çıkan bu yeni kavramı Business Week, Harvard Business Review, Fast Company, Boston Consulting Group ve diğer birçok otorite, "Yaratıcı Ekonomi" olarak tanımlıyor.

Konferansın 12 ana konuşmacısı arasında yaratıcı endüstriler ve diğer endüstrilerden yönetim kurulu başkanlarının yanı sıra akademisyenler, yazarlar, yaratıcı danışmanlar ve tasarım dünyasından de yer alıyor.

31 Mart ve 1 Nisan 2008 günlerinde düzenlenecek iki günlük konferans süresince IJ ırmağı boyunca konferansla bağlantılı olarak düzenlenecek özel etkinlikler, katılımcılara enerjisi oldukça yüksek bir deneyim yaşatacak.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter