Tasarım Gazetesi
2FRESHe 37 Creativity Awards Yarışmasında Platinum Ödül

2FRESH'e 37. Creativity Awards Yarışmasında Platinum Ödül

Ocak 6, 2008
2Fresh'in tasarladığı "Snickers Cross Türkiye" web sitesi, 37. Creativity Awards yarışmasında "Grafik Kullanıcı Arayüzü" kategorisinde en büyük ödül olan Platinum ile ödüllendirildi.

70'lerin başında New York'ta başlayan Creativity Awards yarışması, günümüzde sadece ABD ile sınırlı kalmayarak Dünyanın dört bir yanından reklam sektöründe üretilen binlerce yaratıcı işin yarıştığı bir uluslararası platform haline gelmiş durumda.

Bu sene 37. defa düzenlenen Creativity Awards, aynı zamanda alanında dünyanın en uzun süren yarışma organizasyonları arasında gösteriliyor.

2007 yılında Türkiye'den 2FRESH'in Snickers için tasarladığı "Snickers Cross Türkiye" web sitesi "Grafik Kullanıcı Arayüzü" kategorisinde "Best of Category" seçilerek, en büyük ödül olan "Platinum" ile onurlandırıldı.

Snickers Cross Türkiye web sitesi, paten kültürünü Snickers'ın "harekete devam" mesajı ile birleştirerek; 2FRESH tarafından özel olarak yaratılan online Snickers dünyasında sitenin genç ziyaretçilerine sunuyor.

Sitenin tasarımında sokak kültürü ve bu kültürün grafiti, sokak sanatı ve benzeri ögelerinden alınan ilham yine sokağa ait duvar ve asfalt dokuları ile birleştirilmiş.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter