Tasarım Gazetesi
Altera Design Studio Tasarımlarına G Koreden 3 Ödül Birden

Altera Design Studio Tasarımlarına G. Kore'den 3 Ödül Birden

Aralık 30, 2007
Türk endüstriyel tasarımcılardan oluşan Altera Design Studio'nun hazırladığı "Stream-Inn, Prisma ve Alight Kitchen" isimli projeler Kore'de düzenlenen Incheon International Design Competition 2007'de "product design" ve "enviromental design" kategorilerinde toplam üç ödüle layık görüldü.

Tasarımlar, Incheon Metropolitan City tarafından "Merit Certificate" verilerek Aralık ayında düzenlenecek olan Incheon International Design Fair 2007'de sergilenecek.

Tasarımlardan Sevin Coşkun imzalı Stream-Inn, 7-24 yaş arası tekerlekli sandalye kullanıcıları için enerjik, hareketli, ve özgür bir yaşam tarzı sağlayan yaşam alanı ve mobilya tasarımı projesi.

Odanın iç yerleşiminde gerekli manevra mesafelerinin ve sandalye üzerinden ulaşılabilirlik mesafelerinin gözetilmesi ile oluşturulan iç mekan bireye oda içerisinde bağımsız ve problemsiz hareket olanağı sunuyor.

Giysi dolabının askılık bölümünün içerisine tekerlekli sandalye ile rahatlıkla girilebiliyor olması ve rafların uzanma mesafesinde olması bireye ergonomik avantaj sağlamakta ve gunluk ihtiyaçlarını kendi başına kolaylıkla giderebilmesini sağlıyor.

Modüler yapıya sahip çalışma masası ve dolap sistemi engelli bireye tekerlekli sandalyesi üzerindeyken rahat bir çalışma alanı şansı tanıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter