Tasarım Gazetesi
Icon Türkiyede Bir Yaşını Doldurdu

Icon Türkiye'de Bir Yaşını Doldurdu

Aralık 30, 2007
Bu ay icon dergisi, tasarıma, mimariye, modaya ve sanata yön veren icon sayfalarını yeniden değerlendirmek için bir seçki sunuyor.

Önemli etkinlikleri, çağın yaratıcı kişiliklerini, yeniden inşa edilen kentleri, fikir ve malzemenin aykırı kullanımını; sorgulayıcı, düşündürücü, üretici tüm süreçleri yeniden hatırlamak için iyi bir fırsat.

Yeni bir alışveriş merkezi daha mı? İstanbul'da halen açılmış, açılmak üzere veya inşa edilen bir dizi alışveriş merkezi var.

Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Kapalıçarşı'ya ev sahipliği eden kentin kimliği bu tüketim hücumuyla değişmeye başlıyor.

Gökhan Karakuş, İstanbul'da yükselen alışveriş merkezlerini mimarlık ve kentsel tasarım açısından masaya yatırıyor.

Avrupa Tasarım Yönetimi ödülü alanlar tasarımla nasıl farklılaştı?

İnovasyon ve rekabeti güçlendirmeyi hedefleyen Avrupa Tasarım Yönetimi ilk yılında farklı ölçek ve kategorilerde dört Türk firmasını ödüllendirdi.

Ocak sayısının konuğu olan T-box, Nurus, Demirden ve Tariş firmalarının ortak noktası, tasarım stratejisini tüm iş süreçlerine entegre etmiş olmaları.

Ayın ikonu Bilye ile çocukluğun gamsız ve güzel günlerine bir selam! Bilyenin tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eski.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter