Tasarım Gazetesi
Sindrella ve Kedi

Sindrella ve Kedi

Aralık 30, 2007
Sindrella ve Kedi 01Sindrella ve Kedi 02

"Bir varmış bir yokmuş... Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir Külkedisi varmış... Üvey annesi ve ablaları ona hep kötülük yaparlarmış..." diyerek devam eden çocuk masallarına artık karnının tok olduğunu belirten Sindrella tepkisini konsept tasarımlarıyla ilklere imza atan Z.Berhan Yılmaz'ın prodüksiyonunda gösteriyor.

Klasik Külkedisi hikayesini trend ve moda masalına döndüren 2008 Z. Berhan yorumu her ne kadarda üvey annesini ve ablalarını mutsuz ettiyse de şöyle başlıyor...

Sindrella ve Kedi 03Sindrella ve Kedi 04

"Bir varmış bir yokmuş, tasarımcıların uykusuz 24 saat çalıştığı, giyinmenin ve alışverişin yaşam felsefesi olduğu bir diyar da trendsetter Sindrella yaşarmış. Yılbaşı gecesi telefonunda Peri tarafından gönderilen "trafikten dolayı gelemiyorum" mesajını görünce prensin yılbaşı balosu'nun yalan olduğunu anlamış ve çareyi yakın dostu çizmeli kediyi aramakta bulmuş. Bahçede moda partisi yapmaya karar verdiğini ve davetini kabul etmesini istemiş. Aceleden çizmelerini unutarak evden çıkan kedi, metroyla yetiştiği bahçe partisine; Sindrella'nın üvey ablalarından aşırdığı Glitz ve Swarovski takılarla katılmış.

Sindrella ise sezonun trend elbiselerini Burberry, Harvey Nichols, Beymen, Gamze Saraçoğlu, Herry, Fashionista, İpekyol, Sonia Rykel, Ece Sükan Vintage, V2K Designers, Machka ve C&A markalarından seçmiş. Bunları Nursace'den bot ve Vakko'dan stilettolarla tamamlayıp; 3.1.Philip Lim'in uzun eldivenleri, Burberry ve Prada'nın büyük çantaları, Ece Sükan Vintage'ın metal kemerleriyle kombinleyerek sevgi ve mutluluğun hüküm süreceği bir yıla girmişler. Bu anlarını ölümsüzleştirmek içinse moda fotoğrafçısı Mehmet Erzincan'ı görevlendirip çekimi Hülya Dergisi 2008 Ocak sayısına vermişler..."
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter