Tasarım Gazetesi
Schreder Lighting USA LED Sokak Aydınlatmalarının Öncüsü

Schreder Lighting USA: LED Sokak Aydınlatmalarının Öncüsü

Aralık 30, 2007
Schreder Lighting USA, kent aydınlatmasında yeni bir dönem başlatacak olan bir yeniliğe imza atarak Sokak Aydınlatmalarında ışık kaynağı olarak LED kullanıyor.

Schreder Lighting USA; Kamu Aydınlatması, Projektör Aydınlatması, Tünel/Transit Aydınlatma, Endüstriyel ve Kentsel Aydınlatma alanlarında dört kıtaya yayılan 36 ülkede faaliyet gösteren Schreder Group G.I.E'nin 40 kişilik en yeni grubu.

Schreder Group G.I.E. kısa bir süre önce Hırvatistan, Split'te bulunan ve her yıl kente milyonlarca ziyaretçi çeken Riviera şelalesinin aydınlatılması için solid-state aydınlatma bileşenleri alanında lider Cree, Inc. ile birlikte çalıştı.

Schreder, kent uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelecek fotometrik performans ve görsel konfor sağlamak için, Cree XLampXR-E LED'lerin sıcak, beyaz ışığını kullanan şık, özel-tasarım Sokak Aydınlatmaları tasarladı.

Schreder'in çarpıcı sokak aydınlatması her biri 3,000K renk sıcaklığında 124 lümenlik ışık sağlayan 180 adet XR-E LED kullanıyor ve sıcak renkli aydınlatma uygulamalarının parlaklığı konusunda endüstriye öncülük ediyor.

Schreder Belçika Yöneticilerinden Luc Coppers, "Kentsel aydınlatma için kullanım söz konusu olduğunda, LED'ler yönlendirmede son derece kusursuz bir öngörü gerektiren doğrusal aydınlatma sağlıyor.

Bu sorunu Schreder'in tasarımcıları ve mühendisleri, şelale bölgesi için hem estetik hem de işlevsel yönden optimize edilmiş tasarımlar hazırlayarak çözdü,".
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter