Tasarım Gazetesi
Tronic Studio Hitachi İçin Dalga Yarattı

Tronic Studio Hitachi İçin Dalga Yarattı

Aralık 28, 2007
WIRED NextFest 2007 dünya çapından bilim adamları, araştırmacılar ve mucitlerin hazırladığı 160 kadar sunumun sergilediği bir etkinlik.

2004 yılında düzenlenen NextFest etkinliğinin mimari tasarımı, hareketli grafikleri, markalama, kurumsal kimlik ve web sitesi bileşenlerinin tasarımı görevlerini üstlenen Tronic, o tarihten bu yana bu interaktif teknoloji etkinliğindeki yaratıcı görevine devam ediyor.

Tronic, yüksek profilli Hitachi pavyonu için su temasını hayata geçirmek amacıyla büyük ölçekli bir CNC dalga heykeli ile iki dakikalık bir markalama videosu hazırladı.

Tronic Studio'yu Jesse Seppi ile birlikte 2001 yılında kuran Vivian Rosenthal, "NextFest'in bu yıl Güney Kaliforniya'da düzenleneceğini ve Hitachi'nin Los Angeles zeminine su sağlayacak 'hareketli tepeler' adlı ilginç bir projesi olduğunu duyduğumuzda, suyu Hitachi pavyonunun teması olarak belirlemeye karar verdik," açıklamasını yapıyor.

Rosenthal, "Su hakkında daha tematik düşündükçe, bunun Hitachi pavyonlarının deneysel ve fiziksel çevrelerinde ve markalama videosunda uygulayabileceğimiz son derece uygun ve esnek bir proje olduğuna daha fazla emin olduk," diyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter