Tasarım Gazetesi
Asyanın Önde Gelen Tasarım Etkinliği Dünyaca Ünlü 100 Tasarımcıyı Hong Kong Kentinde Buluştu

Asya'nın Önde Gelen Tasarım Etkinliği Dünyaca Ünlü 100 Tasarımcıyı Hong Kong Kentinde Buluştu

Aralık 28, 2007
İş dünyasında başarı için iyi tasarımın önemini vurgulamak amacıyla dünyanın en önde gelen tasarımcıları ile resmi makamlar, iş dünyası ve akademik çevrelerden katılımcıları bir hafta süreyle bir araya getiren, dünyanın en büyük uluslararası tasarım etkinliği Business of Design Week (BODW) 2007, 15 Aralık'ta sona erdi.

Hong Kong Tasarım Merkezi tarafından düzenlenen ve Hükümet tarafından desteklenen BODW, tüm dünyadan en önde gelen 100'den fazla tasarımcı ve 50,000'e yakın katılımcı ile oldukça zengin bir etkinlik oldu.

Konuşmacılar arasında mimarlık efsanesi Zaha Hadid, önde gelen tasarımcılar Tom Dixon ve Marc Newson, İtalyan ustalar Mario Bellini, Michele De Lucchi, Asya'nın devrimsel öncüleri Fumie Shibata ve Tony Suppattranont ile Çinli antika uzmanı Tian Jia Qing yer aldı.

Üç günlük tasarım etkinliği süresince, aynı zamanda tasarım dünyasında söz sahibi firmalardan; otomotiv liderleri Stile Bertone, Nissan ve Ducati, trend öncüleri Missoni ve Kartell ile elektronik dünyasının öncüleri TCL ve Philips de katılımcılarla görüşlerini paylaştılar.

Hong Kong Tasarım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Victor Lo, 'tasarımın; iş dünyasına yeni açılımlar sağlamak, çevresel kaygılara dikkat çekmek, hızla küreselleşen toplumlarda yerel kültürleri koruma görevini üstlenmek veya yeni ve sıradışı teknoloji taleplerini karşılamak adına yeni çözümler geliştirilmesindeki rolünün günümüzde en üst düzeyde önem kazandığını belirtti.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter