Tasarım Gazetesi
Yem Mimari Tasarım Ödülleri Oylamaya Açılıyor

Yem Mimari Tasarım Ödülleri Oylamaya Açılıyor

Aralık 26, 2007
Yapı ve mimarlık sektöründe 40 yıldır verdiği hizmetler ve başarılarla adından söz ettiren YEM'in bu yıl ilk olarak gerçeklştireceği Yem Mimari Tasarım Ödülleri 14 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında internet sitesinde oylamaya açılıyor.

Türkiye yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, 40. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

Her sene düzenlediği etkinliklerle sektöre yön veren YEM bu sene, içerisinde YEM Mimari Tasarım Ödülleri'nin de olduğu farklı yarışmalar ve yeni ödüllerle sektöre farklı bir boyut getiriyor.

Türkiye'de inşa edilen nitelikli yapı stoğunun, fiziksel çevrenin kalitesinin ve toplumun mimarlığa olan ilgisinin artırılması amacıyla verilen YEM Mimari Tasarım Ödülleri'ne başvuru 07 Ocak 2008 tarihinde tamamlanacak.

Son beş yıl içinde (2003 -2007 yılları arasında) yapımı tamamlanmış ve değerlendirilmek üzere ödüle aday gösterilen nitelikli yapılar, internet üzerinden oylamaya sunulacak ve en çok oy alan beş yapının mimarlarına YEM Mimari Tasarım Ödülü verilecek.

Mimarların kendi yapılarını ya da başka mimarların yapılarını aday gösterebilecekleri ödül için ayrıca YAPI Dergisi'nde yayımlanmış projeler de aday kabul edilerek oylamaya sunulacak.

YEM Mimari Tasarım Ödülleri ile nitelikli yapılar üzerinden açılacak tartışma ile nitelikli mimarlığın gündeme getirmesi hedefleniyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter