Tasarım Gazetesi
Nurusa Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü

Nurus'a Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü

Aralık 6, 2007
Avrupa çapında 18 ülkeden 230 firmanın aday olduğu Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülleri'nde (Design Management Europe Awards) Nurus, kendi kategorisindeki pek çok ülke arasında ödüle layık görülen adaylardan biri oldu.

Ödül, tasarım yönetimi stratejileriyle farklılık yaratmayı başarabilen şirketlere verildi.

Tasarımın ticari başarıya katkısının yeterince önemsenmediği fikrinden yola çıkan Avrupa Tasarım Yönetimi (DME), Avrupa Birliği 6. Çerçeve Projesi kapsamında, Admire ana başlığı altında geliştirdiği organizasyonla, "tasarım yönetiminde innovasyonu kuvvetlendirmeyi" hedefliyor.

Avrupa Komisyonu tarafından da desteklenen DME, tasarım yönetimi stratejileriyle farklılık yaratan şirketler arasından en iyileri seçmek amacıyla, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği yarışmanın sonuçlarını 22 Kasım'da düzenlenen ödül töreniyle açıkladı.

Yarışmaya katılan şirketler ciroları ve çalışan sayılarına göre mikro, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler; kar amacı gütmeyen organizasyonlar ve "yeni gelenler" başlıkları altında altı kategoride değerlendirildi.

ABİGEM İzmir (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) tarafından Türkiye'den aday gösterilen Nurus, "Orta Ölçekli İşletmeler" kategorisinde ödüle layık görülen şirketler arasındaydı.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter