Tasarım Gazetesi
Design Council Araştırması Küresel Liderlerin Tasarım Başarılarının Sırlarını Açıklıyor

Design Council Araştırması Küresel Liderlerin Tasarım Başarılarının Sırlarını Açıklıyor

Aralık 3, 2007
Design Council tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre bugün dünyanın en yüksek profilli birçok markası için tasarım, yenilikçiliğin kilit öğesi.

'On Bir Ders: on bir küresel kurumda tasarım yönetimi' başlıklı araştırma; Microsoft, Starbucks, Virgin Atlantic ve Sony gibi dünyanın en önde gelen kuruluşlarındaki yaratıcı beyin takımlarına daha önce görülmemiş derecede yakın bir bakış sunarken bu kurumlardaki tasarım süreçleri hakkında da eşsiz bir veri sunuyor.

Bu şirketler tasarımı sadece iş geliştirme gündemlerinin en üst sırasında konumlandırmakla kalmayıp aynı zamanda bünyelerinde yenilikçilik, yeni ürün ve hizmet gelişimine katkıda bulunabilecekleri yöntemler geliştiriyorlar.

Araştırma ayrıca bu küresel liderlerin tasarım yönetimlerine ve bu rekabet ortamında kalabilmek için tasarım ekiplerini iş akışlarına nasıl entegre ettikleri konularına ışık tutuyor.

Design Council, bu onbir şirketin (Alessi, BT, BSkyB, LEGO, Microsoft, Starbucks, Whirlpool, Yahoo!, Virgin Atlantic, Xerox ve Sony) kıdemli tasarım liderleri ve tasarım bölüm şefleri ile de röportajlar gerçekleştirdi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter