Tasarım Gazetesi
Blacksheep Yeni Vendome Kulübünü Çantalardan Aldığı Esinle Tasarladı

Blacksheep Yeni Vendome Kulübünü Çantalardan Aldığı Esinle Tasarladı

Aralık 3, 2007
Blacksheep tasarımcıları, Londra'da Hyde Park'ın güneyi boyunca uzanan Knightsbridge caddesindeki bir bar-kulüp olan Vendome için geliştirdikleri yeni iç mekan tasarım konseptlerinde, o bölgede bulunan en prestijli moda mağazalarına gönderme yaparak tasarladıkları renkli ve ışıltılı tasarımlarıyla, o mağazalardan yeni alınmış bir giyim eşyası veya aksesuarı taşımak için mükemmel bir ortam hazırlamışlar!

Monogram desenli valizler ve ilginç el çantalarından esinlenen Blacksheep, lüks detayları, sıra dışı renkleri ve görkemli kumaşlarıyla, zengin görünümlü ve bayanlara hitap eden son derece kişisel bir mekan yaratmış.

Blacksheep aynı zamanda Vendome için (Studio Output ile beraber) menü ve kibritleri de içeren marka uygulamaları ile beraber yeni bir kimlik de yarattı.

176 metrekarelik mekanın eski sakini olan Bardo adlı kulüp ışıltısını kaybetmiş, yorgun görünümüyle canlılık ve atmosferden yoksun bir mekandı.

Mekanda ayrıca kötü aydınlatma, rahatsız oturma elemanları ve mekanla oransız biçimde büyük olan mobilyaları gibi birçok tasarım problemi mevcuttu.

Bir mekan rasyonelleştirme planı ile başlayan yeni markalama ve iç mekan projesi, yepyeni bir bar ve DJ kabini ile bar ve gece kulübü olarak işletilecek son derece esnek bir mekan sağlıyor.

İstenildiğinde dans için boşaltılabilen DJ kabini önündeki alan, daha sessiz zamanlarda da serbest mobilyalarla donatılabiliyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter