Tasarım Gazetesi
Gülümseyen Bir Koleksiyon Joy Collectıon

Gülümseyen Bir Koleksiyon: Joy Collectıon

Kasım 29, 2007
Türk endüstriyel tasarımcılardan oluşan Altera Design Studio'nun Çebi Kilit için tasarladığı mobilya kulpları, düğmeler ve askılardan oluşan "Joy Collectıon" INTERMOB 2007 Fuarında görücüye çıktı.

27 parçadan oluşan koleksiyonda ürünler espirili bir dille alışageldik mobilya aksesuarı çizgilerinin dışına çıkarak, çocuklara ve içindeki çocuğu yaşatanlara eğlenceli bir tutma, çekme ve asma deneyimi yaşatıyor.

Ürünlerde kah bir hayaletin pelerininin altına elinizi sokuyorsunuz, kah sevimli bir çocuğun dişini çekiyorsunuz veya duvarınıza sıçramış bir su efekti vererek dekore edebiliyorsunuz.

Koleksiyonun tasarımcılarından Mustafa Emre OLUR, "çevremizde var olan objelere baktığımızda onların bütüne sadık olduklarını görüyoruz" diyor.

"Oysa ki hayatı renklendiren özgün karakterlerdir, biz bu kolleksiyonu hazırlarken ürünlerin kendine özgü karakterlerinin var olmasına özen gösterdik.

Böylelikle, çocukların ve hatta içerisindeki çocuğu yaşatan gençlerin iletişime geçebilecekleri yeni bir objeler topluluğu yaratmış olduk."

Joy Collection Çebi Kilit tarafından tasarım tescili yaptırılmış olup, çok yakında seri üretimine geçilecek.
devamı
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter