Tasarım Gazetesi
2007nin En İyi İşverenleri Ödüllerine Kavuşuyor

2007'nin En İyi İşverenleri Ödüllerine Kavuşuyor

Kasım 24, 2007
Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, işverenlerin kaliteli fiziksel çevre üretimindeki önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli yapılar üretmeye teşvik etmek amacıyla verdiği İşveren Ödülleri, 26 Aralık günü santralistanbul'da yapılacak olan ödül töreni ile sahiplerine verilecek.

Nitelikli mimarlık ürünlerinin ortaya çıkmasına destek olan işverenleri onurlandırmak amacıyla verilen Arkitera İşveren Ödülü, bu sene ikinci kez düzenlendi.

26 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek tören ile sahiplerini bulacak olan ödüllerin sonuçları, geçtiğimiz aylarda kamuoyuna duyurulmuştu.

Mimarlar Ersen Gürsel, Cem İlhan, Haydar Karabey ve Doğan Tekeli'den oluşan 2007 jürisi, nominasyon, yani aday gösterme yöntemi ile belirlenen 37 proje arasından Kamu kategorisinde ödüle, Mimar Özgür Deniz Emir'in (Atölye-de Mimarlık) Hıdırbey Köy Meydanı Çevre Düzenleme Projesi ile Hatay-Samandağı Köylere Hizmet Götürme Birliği'ni; Özel Sektör kategorisinde ise, Mimar Selim Velioğlu'nun İTÜ Geliştirme Vakfı Ekrem Elginkan Lisesi ile Elginkan Holding'i layık gördü.

"Kamu" ve "Özel Sektör" kategorilerinde verilen ödüllerin dışında Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'ne de, bugüne kadar mimarlık dünyası ile kurdukları olumlu ilişkileri, örgütlenme biçimleri ve nitelikli yapıların ortaya çıkmasını sağlayan ender kamu kuruluşları olmaları nedeniyle; Teşekkür Ödülü verilecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter