Tasarım Gazetesi
Tasarım Dergisi 176 Sayısı Çıktı

Tasarım Dergisi 176. Sayısı Çıktı

Kasım 12, 2007
Mimarinin en görünür, yaşanır, kullanılır olduğu "kamusal yapılar" Tasarım Dergisi 176. sayısının çıkış noktası.

Kamusal olanın görünmezliğinin yansıdığı, somutlaştığı kamu binaları gündelik hayatımızın ayrılmaz parçaları olmalarına rağmen hakettiği ilgiyi görüyor mu?

Hem bu soruya yanıt aramak hem de farkındalık yaratmak Tasarım Dergisi'nin bu ayki sayısının amacı olmuş.

Tasarım Dergisi 176. sayısında yer alan projeler arasında; Yara Ulcay'dan yeşillikler içinde bir ilköğretim okulu "Ütopya", Steven Holl Architects'den melez bir enstrüman "Iowa Üniversitesi Sanat ve Sanat Tarihi Fakültesi", OMA'dan demokratik ve organik yapılı bir kütüphane "Seattle Halk Kütüphanesi", psikiatrinin Architecture Studio tarafından bambaşka bir bakışla yorumlandığı "Aloise Corbaz Hastanesi Psikiatri Bölümü", Kenan Geyran'dan "Akfırat Belediye Binası" ve "Özel Ortomedi Hastanesi" bulunuyor.

Gözen Küçükerman'ın yeni çıkan kitabı "Bir İçpilavın 40 Yılı" üzerine yapılan röportaj dergi sayfalarını renklendirirken, konu sayfalarında, yerli yabancı önemli firmalar ve tasarımcılarla birlikte yepyeni teknoloji ve alternatifleri ile "yer döşemeleri" bambaşka bir odakta işlenmiş.

Farkındalık yaratmak amacı, tasarım sayfalarında da devam etmiş.

Yepyeni yorumlarıyla "banklar " tasarım konusu olmuş.

Okulların açılıp, yoğun olan eğitim programlarının ivmelenmesi ile geçmişe uzanılıp Osmanlı'da eğitim "Osmanlı Medreseleri" başlığıyla yorumlanmış.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter