Tasarım Gazetesi
Atatürk Konulu Karma Sanat Eserleri Sergisi Derinlikler Sanat Merkezinde

Atatürk Konulu Karma Sanat Eserleri Sergisi Derinlikler Sanat Merkezi'nde

Kasım 9, 2007
Seçkin sanatçıların resim, heykel ve fotoğraflarından oluşan "Atatürk" konulu Karma Sanat Eserleri Sergisi, 9 - 19 Kasım 2007 tarihlerinde Derinlikler Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Ata'yı anlatan her türlü görsel materyalin yer alacağı "Atatürk" konulu Karma Sanat Eserleri Sergisi, yeni nesillere Ata'yı anlatmak konusunda bir sosyal sorumluluk boyutu da içeriyor.

Sergide ağırlıklı olarak çağdaş ressamların tabloları yer alıyor.

Öte yandan, 11 Kasım 1938 tarihli Atatürk'ün vefat haberinin yer aldığı ULUS gazetesi, bir adet heykel ve fotoğraf da bulunuyor.

Geçen yıl, Türkiye Engelli Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) yararına yapılan bir açık artırmada yaptığı Atatürk portresi 500,000 YTL'ye satılan ve son zamanlarda iddialı Atatürk tabloları ile ön plana çıkan ressam Ümmet Karaca'nın da bu Karma Sergi'de eserleri yer alıyor.

"Dünyanın kaderini değiştiren, bu kadar yakışıklı bir adam, nasıl bu kadar kötü resmedilir?" diyerek Atatürk resimlerine ağırlık veren Ümmet Karaca'nın yanı sıra sergide Muhterem Oma, Cemal Akyıldız, Tülin Kiper, Berç Toroser, Hasan Taşdemir, Memduh Kuzay, Ekber Yeşilyurt, Javad Solaimanpour gibi birçok ressamın eserleri sergileniyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter