Tasarım Gazetesi
Red Dot Award Ürün Tasarımı 2008

Red Dot Award: Ürün Tasarımı 2008

Kasım 10, 2007
Tüm dünyadan tasarımcı ve firmalar, bu yıl bir kez daha tasarladıkları ürünleriyle dünyanın en önde gelen uluslararası tasarım yarışmalarından biri olan 'red dot tasarım yarışması'na katılmaya çağrılıyor.

Yarışmanın vaadi, tüm dünyada tasarım kalitesinin tartışmasız bir göstergesi sayılan red dot ödülü.

Endüstrinin sürekli gelişiminin somut bir sonucu olarak yarışmada geçen yıl on üç olan ürün kategorileri sayısı bu yıl on altıya çıkarıldı.

Yarışmaya bu yıl eklenen yeni kategoriler; "Mutfak", "Bahçe", "Otomobiller, Ulaşım & Karavanlar" ile "İletişim" olarak belirlenmiş.

Kayıt dönemi 18 Ocak 2008 günü sona eren yarışmaya ürünlerini 7 Aralık 2007'e kadar kaydettirecek katılımcılar, 'Erken Dönem' kayıt avantajından yararlanabilecekler.

Uluslararası itibara sahip red dot yarışmasında seçilen tasarımlar, tüm dünyada uzmanlar tarafından tartışmasız bir kalite nişanı olarak kabul gören - red dot - ile ödüllendiriliyor.

60 ülkeden gelen 7,000 katılımla dünyanın en büyük çaplı tasarım yarışmalarından biri olan red dot tasarım yarışması, üstün tasarım kaliteleriyle öne çıkan ürünleri ödüllendiriyor.

Ödüllendirilecek ürünler konusunda mümkün olan en tarafsız seçimin yapılabilmesi için tüm dünyadan ünlü tasarımcılar ve tasarım uzmanlarıyla oluşturulan seçkin jüri, aynı zamanda yarışmanın saygınlığının ve uluslararası itibarının da önemli bir göstergesi.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter