Tasarım Gazetesi
Mavi Artist Hareketi Artist Tişörtlerle Devam Ediyor

Mavi Artist Hareketi Artist Tişörtlerle Devam Ediyor

Kasım 5, 2007
Mavi'nin Artist Jeans'lerle başlattığı Mavi Artist hareketi, 2007 - 2008 Sonbahar-Kış koleksiyonunda yer alan tişörtlerle devam ediyor.

Kaliteli ve el yapımı özel tasarım tişörtleri sunan Amerikalı K Adorable'ın tasarımcıları Paul Marlow ve Matthew Sandager tarafından hazırlanan tişörtler, sanatçıların hiçbir kurala bağlı kalmaksızın, kendilerine özgü desenlerini yansıttığı, kendilerini görsel olarak ifade ettikleri yepyeni bir mecra olarak da dikkat çekiyor.

Artist Tişörtler, bayanlar için 6, erkekler için 5 farklı tasarımıyla, özellikle Mavi Organik ve Premium jeans'lerle çok şık görünüyor.

Avangart tasarımlarıyla dikkat çeken Artist Tişörtler, Ekim'den itibaren Mavi Jeans mağazalarından satın alınabilecek.

Marc Jacobs ve Penguin'de çalışan Paul Marlow ile Polo ve Marvel Comics'te çalışan Matthew Sandager, 2001 yılında Brooklyn'de K Adorable'ı açtı.

Kaliteli ve güzel tişörtlere duyulan ihtiyaca, el yapımı ve özel tasarım tişörtleriyle yanıt veren ikilinin tasarımları, Barney's ve Bloomingdale's gibi zincir mağazalarda satılıyor.

Müşterileri için bir abonelik sistemi oluşturan K Adorable, abonelerine özel tişörtler tasarlayıp sadece onlarla paylaşıyor.
devamı
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter