Tasarım Gazetesi
IF 11 İstanbul Moda Fuarı

IF 11. İstanbul Moda Fuarı

Ekim 22, 2007
CNR Ekspo Fuarcılık, IF Konseyi ve İTKİB'in ortak güç birliği ile İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi çatısı altında başarıyla gerçekleşen IF İstanbul Moda Fuarları her yıl büyümeye devam ediyor. 07-09 Şubat 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek IF 11.İstanbul Moda Fuarı yeni ticari anlaşmalar yapılmasını sağlarken, modanın yeni trend kreasyonlarının da adresi olacak.

2007'nin ilk yarısında %17 büyüme gösteren Türk Hazır Giyim ve Tekstil sektörü, 23-25 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılan IF 10. Uluslararası İstanbul Moda Fuarı ile yeni anlaşmalara imza attı. İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde dev bir ticari ortam oluşturan fuar, İstanbul'u "Modanın Başkenti" yapma misyonunun başarıyla devam etmesini sağladı. Modacıları buluşturan fuarın, 2008 hazırlıkları da başladı.

Profesyoneller Yine İstanbul'da Buluşacak
07-09 Şubat 2008 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde yapılacak 11. İstanbul Moda Fuarı'nın içeriği, hedefleri ve uygulamalarıyla ilgili konularda oluşturulan "Çalışma Grubu", faaliyetlerine başladı. Çalışma Grubunu CNR, Fuar İcra Kurulu ve hizmet alınan profesyoneller oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtım ve etkinlik çalışmaları, belirlenen program dahilinde yürütülecek. Yurtiçi ve yurt dışından önemli tasarımcıların da yer alacağı fuar, Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın tam desteğiyle profesyonel alıcıları Türkiye'de katılımcılarla buluşturacak.

IF 11.İstanbul Moda Fuarı'nda Almanya, ABD, Cezayir, Fas, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya, Japonya, Mısır, Portekiz, Rusya Federasyonu, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Romanya, Belarus, Avusturya, Belçika, İspanya ve Finlandiya'nın aralarında bulunduğu pek çok ülkeden profesyonelin gelmesi sağlanacak.

İhracat Artışına Katkı
2006 verilerine göre dünya genelinde 360 milyar dolar ticaret hacmine sahip tekstil ve hazır giyim sektöründen Türkiye'nin aldığı pay artıyor. Yerli ihracatın artırılması ve modacıların buluşması noktası olarak İstanbul'un ön plana çıkarılması için yapılan etkinlikler, Türkiye'yi hedefine her yıl daha da yaklaştırıyor. 2023 yılı ihracat hedefi 150 milyar dolar olan tekstil, hazır giyim ve moda sektörü, Türkiye'de ihracatın % 25'ini oluşturuyor. Mevcut ihracat rakamlarının artırılmasına yönelik olarak IF İstanbul Moda Fuarları'nda dünyaca ünlü markaların yerli üreticilerle etkileşime geçip; kısa, orta ve uzun vadede anlaşmaların yapılması ihracata kaktı sağlıyor.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter