Tasarım Gazetesi
Reklam Dünyasında Kırmızı Heyecanı Başlıyor

Reklam Dünyasında Kırmızı Heyecanı Başlıyor

Ekim 10, 2007
Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda başarılı çalışmaları ve reklamcıları ödüllendirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Kırmızı Ödülleri'ne son katılım tarihi 30 Kasım Cuma olarak belirlendi.

Yarışma sonuçları ise 18 Şubat 2008'de düzenlenecek Ödül Töreni'nde açıklanacak.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri'ne, Türkiye'de faaliyet gösteren tüm reklam ajansları, medya planlama ve satın alma şirketleri, reklam fotoğrafçıları ve illüstrasyon sanatçıları katılabilecek.

İlk kez 1 Kasım 2006 - 31 Ekim 2007 tarihleri arasında yayınlanmış basın reklamlarına açık olan Kırmızı Ödülleri'nde bu yıl toplam 35 ödül verilecek.

Ayrıca bu 35 kategorinin birincileri arasından tüm yarışmanın en iyisine Kıpkırmızı Ödülü, 3 kişiye de Özel Ödüller (Jüri Özel Ödülü, Hürriyet Özel Ödülü, Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü) dağıtılacak.

Diğer kategoriler ise; medya, teknik, genel ve sektörel kategoriler olarak ayrılıyor.

"Yaratıcılık ve uygulamadaki başarı" kriterine göre değerlendirilecek işlerde jüri üyeleri; yaratıcı ve özgün fikir; basında iyi uygulama ve fark yaratma; marka mesajının öne çıkması gibi üç önemli kriter üzerinden adayları inceleyecek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter