Tasarım Gazetesi
AEM Türkiyede Bilgisayar Destekli Yapı Tasarım ve Üretim Sistemini Yaygınlaştıracak

AEM Türkiye'de Bilgisayar Destekli Yapı Tasarım ve Üretim Sistemini Yaygınlaştıracak

Ekim 2, 2007
Kentsel çevrenin oluşumunda önemli rol oynayan mimarlık, gayrimenkul ve inşaat sektörlerine yönelik hizmet vermeyi amaçlayan Arkitera Eğitim Merkezi AEM, 15 Ekim'de faaliyetlerine başlıyor.

Mimarlık fakültelerinde verilen temel bilgileri pratik eğitimlerle desteklemeyi amaçlayan Arkitera Eğitim Merkezi'nin başlıca eğitim konusunu bilgisayar ortamında yapı bilgi sistemleri kurgulamak oluşturacak.

AEM, Türkiye'de büyük bir eksiklik olan çizim standartlarının oluşturulması ve yapı üretiminde kullanılan standartların belirlenmesinde öncü bir rol üstlenerek, bilgisayar destekli tasarım ve üretim yöntemi olan Yapı Bilgi Sistemleri'yle (BIM - Building Information Modelling) çalışmanın Türkiye'de de yaygınlaşmasını hedefliyor.

Yapı malzemesi teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, AB üyelik sürecine mimarların, müteahhitlerin ve yapı malzemesi üreticilerinin daha hızlı adaptasyonu, üniversite müfredatında bulunmayan, ancak iş ortamında eksikliği hissedilen çeşitli konular da, AEM'nin eğitim içeriğinde yeralan diğer konular olacak.

Arkitera Eğitim Merkezi eğitimleri, alanlarında yetkin akademisyen ve uzmanlar tarafından verilirken, eğitimlere katılanlar AEM Sertifikası alacak.

Ayrıca, AEM'nin Yetkili Eğitim Merkezi olduğu konular ve yazılımlar için uluslararası geçerliliği olan sertifikalar da verilecek.

AEM'nin eğitim programı ve eğitmenleri belirlenirken, 260 mimar ve mimarlık öğrencisinin katıldığı kapsamlı bir anketin sonuçları
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter